Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés ha keményedik a...

Milyen érzés ha keményedik a hasad?

Figyelt kérdés
2012. szept. 23. 10:09
 1/2 A kérdező kommentje:

mennyi ideig tart?

kellemetlen nagyon?

hányadik héttől "normális"?

normális egyáltalán?


fiatal terhes (8 hetes) vagyok, de félek kicsit ettől...

köszi a válaszokat!

2012. szept. 23. 10:51
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia. Nos a keményedés ált.ban pár mp-ig szokott tartani, és nem túl kellemes. Nem fájdalomról van szó, hanem annyira befeszül a hasad, hogy kellemetlennek érzed. Most vagyok 30 hetes, és most már többször mondhatom, hogy bekeményedik, de ez természetes, mert a méh készül a szülésre. Baj akkor van, ha ezt fájdalmasnak éled meg, és az én dokim személy szerint azt is hozzátette, hogyha naponta 10-nél többször érzem az nem épp szerencsés.

Az, hogy hanyadik héttől következik ez be, sztem változó, mert nem vagyunk egyformák, de emlékeim szerint a 20. hét előtt még én sem tudtam, hogy mi az a keményedés, utána is csak párszor tapasztaltam. A vége fele pedig sztem minden napos. Erre esetleg a doki szokott ajánlani magnézium tablettát, mert az segít ellazítani az izomzatot.

Szóval emiatt ne izgulj! Ez is a terhesség egyik velejárója. :) Boldog Babavárást!

30 hkm

2012. szept. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!