Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 éves vagyok,3. gyermekemet...

Barackvirág 5 kérdése:

36 éves vagyok,3. gyermekemet várom. Korom miatt Bp-re kell utaznom Genetikai vizsgálatra. Miből áll ez a vizsgálat?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A SOTE-ra kell menned? Mert akkor háromszor kell jönnöd... első alkalom: adnak időpontot a magzatvíz vételre, 2. alkalom: leveszik a magzatvizet, 3. alkalom mész az eredményért. Hány hetes vagy? Rossz lett az afp-d vagy a 12. heti uh-d?
2012. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nyilván ha akarsz, akkor jöhetsz, de azt tudnod kell, hogy nem KELL, csak a korod miatt ilyen vizsgálatra menned.
2012. szept. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A korom miatt voltam én is. Az uh-on és a kombinált teszten minden rendben volt, így az orvosom beleegyezésével nem vállaltam a magzatvíz vételt. (ha bármi csak egy cseppet kétséges lett volna akkor vállaltam volna) Időpontra mentem, behívtak, nagyon-nagyon sokat kellett várakozni... és mondtam, hogy nem vállalom a dolgot, a doki aláíratott velem egy papírt és jöhettem. (kb 5 percet töltöttem bent)
2012. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
8.kerületi Semmelweis Egyetem 1.Női Klinika.Baross u.27-be kell mennem.13hetes és 3 napos vagyok.A 12.heti ultrahangon a nyaki redő:1,20mm.Az orvos azt mondta minden rendben van,de nem ártana ez a genetikai vizsgálat.Úgy döntöttem elmegyek rá,mert mindent +teszek a baba egészségéért! Csak szeretném tudni miből áll a vizsgálat.
2012. szept. 25. 14:23
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

igen, az a SOTE.

Valószínűleg az orvosod is kap abból a rengeteg pénzből, amit a SOTE vesz fel 1-1 ilyen vizsgálatért... gusztustalan ez az egész. Nők ezreit kitenni egy ilyen veszélyes vizsgálatnak csak azért, hogy betegenknént 110.000 ftot kapjon meg a klinika... helyedben inkább átgondolnám a vetélési kockázatot. Sajnos az én orvosom egy nagyon erőszakos ember volt, így értésemre adta, hogy ha nem megyek el erre a vizsgálatra, akkor nem járhatok hozzá... a 18 héten meg már nem akartam ugrálni. Elmentem, kitettem magamat ennek a tortúrának, 1 hétig feküdtem utána etc etc...

helyedben jobban átgondolnám ezt a dolgot.

2012. szept. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
a vizsgálat abból áll, hogy bemész egy vizsgálóba, ultrahanggal beazonosítják hogy hol nincs ott a baba és egy bazi nagy tűvel beleszúrnak a hasfaladon keresztül a méhedbe, hogy vegyenek egy kevés magzatvízet... engem háromszor szúrtak meg, mire az a töketlen doki eltalálta a megfelelő helyet...
2012. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azért a vetélés kockázata nem olyan nagy! Tény, hogy fenn áll a veszély, de ilyeneket írni!

Kedves Kérdező!

Én 8 héten keresztül jártam oda, semmi gond nem volt.

A nővéreken kívül mindenki nagyon normális.

2012. szept. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen, a vetélési kockázat nagyon magas, 1-2%.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Erről ment itt is a vita, én 6-7 voltam

2012. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Először is lesz egy konzultációd egy genetikussal, és majd vele egyeztetve döntitek el, hogy kell e a magzatvízvétel, vagy sem. Én 2x jártam a Baross utcában, mindkétszer először konzultáció volt, valamint uh.
2012. szept. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 r.timi válasza:
59%
én a mút héten voltam genetikai vizsgálaton a sote I-en. Megnézték az addigi papirjaimat, elküldtek egy uh-ra és utána beszéltem a genetikussal, aki nagyon szimpatikus volt, minden kérdésemre készséggel válaszolt. Amire kiváncsi voltam a magzatvizmintavétellel kapcsolatban azt mind elmondta. Persze azért kellett várnom, de hol nem! Már azóta túl vagyok a magzatvizmintavételen is, nagyon gyors volt, annyira nem fájt, mint ahogy mások ezt beállitják. A vetélési kockázat pedig ezen a klinikán 0,5 százalék, ez egyáltalán nem sok és legalább az ember megtudja, hogy minden rendben van e a babájával.
2012. szept. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!