Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy zajlik egy cukorterhelése...

Hogy zajlik egy cukorterheléses vizsgálat?

Figyelt kérdés
Mit szabad enni vagy inni előtte és abban a 2 órában? Ha jól tudom éhgyomorra kell menni
2012. szept. 24. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra kell menni, leveszik a vért, megeszed/iszod, amit kell. Vársz 2 óra hosszát, megint leveszik a vért, mehetsz haza.
2012. szept. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a 2 óra alatt gondolom vizet se lehet inni?
2012. szept. 24. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt már nem tudom, nem emlékszem. De ha levették a vért, kérdezd meg aki csinálja. Biztos tud rá választ.
2012. szept. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet vizet inni.


Egyébként városonként változó, hogyan zajlik. Van, ahol reggelizni kell (pl. Kecskemét), van ahol 75gr cukros tea (pl. Szombathely), van ahol 75 gr cukros víz (nem tudok példát). Aztán van ahol vesznek egyórás vért, van, ahol nem. Van ahol már kétórás 7 felett pánik tör ki, van, ahol 7,8-ig nem foglalkoznak az eredménnyel.


Szóval kórháza válogatja.

2012. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En most voltam nemreg. Elozo este 8 utan mar nem ehetsz, nem ihatsz semmit, csak vizet.

Evidens, hogy reggel sem ehetsz, ihatsz, vizet viszont igyal 1-2 poharral, hogy konnyebben le tudjak venni a vert.

Keveszik a vert, megiszod a cukros lötyit, es kikuldenek. Semmit nem ehetsz, nem ihatsz, csak a rosszul van par korty vizet, de ha nem muszaj, akkor azt sem.

2 orat varsz, addig ulsz, olvasgatsz, es utana leveszik a 2. vert.


27 hetes kismami

2012. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-os valaszolo vagyok. Budapesten a 75 grammos cukor van, amit vizzel higitanak, vihetsz bele citromnak a kifacsart levet, hogy jobb ize legyen. En a Sote I-re jarok, masik ket ismerosommel majdnem egyidosek vagyunk, ok is budapesten jarnak terhesgondozasra, naluk is ez volt, es igy :)
2012. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én Szlovákiában lakom és itt is a cukros lötty van
2012. szept. 24. 18:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk (Eger) így működik: éhgyomorra kell menni, leveszik a vért, várni kell kb 45 percet az eredményre (ha ez nem jó, akkor meg sem csinálják a terhelést), majd meginni a löttyöt és 2 órát várni majd megint levesznek egy adag vért. A 2 órában amíg vársz enni nem lehet, inni lehet de csak vizet.
2012. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!