Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor ha az apa vércsop...

Mi van akkor ha az apa vércsoportja RH+, az anyukáé pedig RH-, összeférhetetlenek?

Figyelt kérdés
2008. máj. 17. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy.Annyi az egész hogy így nemtudod mi lesz a babád vércsopotja.Bármelyik lehet.
2008. máj. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Ez nagyon ritkán fordul elő. Én rh+ vagyok, az apáét nem is tudom (mivel addigra már volt olyan "kedves" és lelépett), de senki nem is kérdezte.
2008. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Eddig nagyjából 20* írtam le az oldalon,hogy mi is az RH összeférhetetlenség...Miért nem használod a keresőt mielőtt kérdezel?


Az RH az vagy van (ekkor pozitív) vagy nincs (ekkor negatív) valakinek a vérében.Ha te negatív vagy,akkor a szervezeted nem szereti az RH + dolgokat.Azzal semmi baj nincs ha a párod pozitív,csak a magzat ne legyen az.Ha a magzat RH pozitív,akkor elleneanyag termelődik a szervezetedben a baba ellen.Ez első babánál nem gáz,és szülés utáni egy szurival megoldható,hogy a következő RH pozitív gyermeket is ki tudd hordani,ne ölje meg a szervezeted.

Nagyvonalakban ennyi,ha bővebben érdekel olvass korábbi kérdéseket!

2008. máj. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimnél ugyanez volt a helyzet, anyukám injekciót kapott, hogy ne termeljen a szervezete ellenanyagot, mert én is RH+ lettem, mint az apukám. Mindenképp beszélj orvossal. (Egyébként az RH+ anyukák szerencsésebbek, mert náluk nem számít, hogy az apa RH- vagy+.)
2008. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem aki nem biztos a válaszban, az ne írjon. Ilyen kérdésnél a vélemény nem elég!
2008. máj. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én negatív vagyok, férjem pozitív. Ilyen esetben semmi gond nincs, terhességed alatt háromszor fognak nézni ellenanyagtermelést. Ez azért kell, mert ha a babád pozitív lenne, akkor a te szervezeted termelhet ellne ellenanyagot, ezt nézik. De első babánál egyáltalán nem szokott gond lenni.

Szülés után megnézik a baba vércsoportját, és ha pozitív, akkor kapsz egy injekciót, ami lehetővé tezi, hogy a következő terhességed is rendben legyen.

Ennyi. Semmi extra. Ne félj!!!

Apáét amúgy meg sem szokták kérdezni...

2008. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első babavalószínű rh+ lesz az anyuka pedig kap egy anti-d-gamma-globulinnevű injekciót, így a második baba már csak rh- lehet, mert a mama-baba összeférhetetlen, de ez a szuri megoldja.Ugyanez volt nálunk ezért mindent megkérdeztem róla
2008. máj. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan gazuk van az előttem szóloknak, hiszen én magam is RH- vagyok, apa pedig RH+. Kicsit én is aggódom, de egy szorval meg lehet oldani az egészet.
2008. máj. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én is rh- vagyok,a férjem rh+,és az első gyerekünk is rh+lett.Semmi az ég világon nincs ilyenkor.Sőt nekem az elsőnél is csak 2szer néztek ellenanyagot.Szülés után közvetlenül kaptam egy anti-d injekciót,és ennyi.Most a második terhességnél már 7hetesen néztek ellenanyagot,de mivel kb 8.hét körül kissé barnáztam,a bizti kedvéért adtak még egy anti-d,és azt hiszem talán a 24-25,héten néztek mégegyszer ellenanyagot,de minden alkalommal negatív volt.Azt nem tudom vajon néznek e még de szerintem már nem...Szóval semmi gáz. 35hetes kismama
2008. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is rh- vagyok. Első tehességem abortusszal "végződött" sajnos, így ott minden vizsgálat nélkül megkaptam az ellenanyagot, amiről kaptam is egy angol nyelvű igazolásféle kártyát.

Ma már vizsgálják termel-e a szervezeted bármit a baba ellen, semmi gond nem lehet. Anyukám idejében nem is nézték a szintet, csak adták az ellenanyagot (ő is negatív és apukám is), mondván mindig csak az anya a biztos! (ez azért mókás)

Valaki kérdezte itt régebben miért nem kapott ellenanyagot, az azért lehetett mert valószínű az első babája - lett. Olyankor sem adnak.

2008. máj. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!