Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti vesztek a nagytesónak...

Ti vesztek a nagytesónak valamit, amit mintha az újdonsült kistesó hozott volna?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy ezt csinálják a szülők sok esetben. Van ennek értelme? Tapasztalat? Amúgy mit vettetek?
2012. szept. 25. 21:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Nekem nem aktuális de szerintem van értelme. Könnyebben elfogadja a nagyobbik a kisebbiket, mert én érzi talán annyira betolakodnak. Attól függ hány éves a nagy tesó, valami plüss állat nem rossz.
2012. szept. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
én= nem
2012. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%
Én tuti,nem ,mert nem hülyítem a gyereket. Egyetlen kamu, amit majd eljátszunk neki,az a Mikulás lesz. Amúgy ha úgy látod,hogy a gyerek jól fogadná, végül is nem ártasz vele.
2012. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
Én is azt gondolom,hogy ez rossz hozzáállás a szülők részéről,hogy megszerettessék a kistesót.Nem így kell elfogadtatni a nagyobbikkal,hogy érkezik a pici a családba.Van 9 hónap,hogy felkészítsék,megbarátkoztassák a gondolattal.Azt gondolom,hogy ezzel kihúzzák magukat a felelősség alól és egy ál ajándék mögé bújva próbálják ámítani a nagyobbik gyermeket.Nem "megvenni" kell őt,hanem felkészíteni.
2012. szept. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
2 éves a kisfiam, és pár hét múlva érkezik a hugica.
2012. szept. 25. 21:56
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Jaj azért a ló túloldalára sem kell átesni. Ez azért nem olyan nagy hazugság. A mikulásról, karácsonyról és a húsvéti nyúlról mit mondotok? Ilyen alapon ha nem vagy mélyen vallásos és nem vagy minden vasárnap templomba akkor ezeket se ünnepeld mert csak állajándék.
2012. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Én kaptam egy plüss nyuszit, neki meg van egy elefántja, azóta is érdekes kötelék fűz ahhoz a nyuszihoz...szóval szerintem nem hülyeség. Pedig azóta eltelt épp 20 év...
2012. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Nekem nem lesz egészen 2 éves a kislányom, mikor meg fog születni a húga. Én vettem neki egy plüss cicát, azt fogja majd kapni a tesótól, de nem gondolnám, hogy ezzel könnyebb lesz elfogadtatnom vele az új helyzetet. Egyszerűen csak imádja most a macskákat és ez lett az az "alkalom", hogy megkapja.

Én próbálom magyarázni neki, hogy kistestvére lesz, néha megsimogatja a hasam, esetleg ad rá egy puszit, de szerintem nem igazán érti, hogy ez mit jelent. Ezt a problémát tudom, hogy nem a cica fogja megoldani, viszont azt is tudom, hogy nagyon fog neki örülni :)

2012. szept. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

Off: " Ilyen alapon ha nem vagy mélyen vallásos és nem vagy minden vasárnap templomba akkor ezeket se ünnepeld mert csak állajándék."


Ez akkora baromság! Ha nem vagy mélyen vallásos, attól még ünnep az ünnep és nem csak az ünnepli a Karácsonyt, Húsvétot, és a többit, mert állandóan a templomban lopja a napot, hanem mert ilyenkor együtt a család és kiléphetünk az unalmas munkanapokból egy kis időre.


On: Szerintem jó ötlet, hogy a kistesó hozzon valami ajándékot a nagyobbiknak és nem azért, hogy a szülők könnyebben elfogadtassák vele a pici érkezését, hanem hogy ő is örömmel fogadaj a picit, mert ő még nem fogja fel, hogy egy kistesó valójában nagy öröm anyának és apának. de így neki is az lesz.


Ha jön a második majd, én tuti veszek majd valami ajit a nagynak, aki most még a pocakban van.


31 h km

2012. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Persze ünnep agy is úgyis,de Mikuláskor Szent Miklós ünnepeljük, karácsonykor Jézus megszületését, húsvétkor pedig a feltámadást. Ezt csak arra írtam, hogy akkor ez is állünnep ha nem vagy keresztény.
2012. szept. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!