Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogyan oldjátok meg a...

Ti hogyan oldjátok meg a "kényelmes" alvást és a tusolást?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 26. hét közepén, de már pár napja nehézkes az elalvás. Ha az oldalamon fekszek, akkor hamarosan elkezd hasogatni vagy a hátam, vagy a derekam. Egész kemény az ágyam, de alapból derékfájós vagyok. Ha viszont a hátamra fordulok, akkor a Kicsim kezd el ficánkolni, hogy kisebb lett a helye (és hol van még a vége...), na meg majd jön a lábzsibbadás is.

A tusolás meg már most kezd kimerítő feladattá válni. Mi lesz még itt is a továbbiakban?

Ti hogyan oldjátok/oldottátok meg ezeket?


2012. szept. 27. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem mindenki viseli ugyanúgy a dolgokat.

Nekem a 36ik héten kezdett kényelmetlen lenni az alvás, de ettől függetlenül mindig ki tudtam magam aludni. Most már csak az a probléma h alig tudok felkelni az ágyból ha wc-re kell mennem :) A zuhanyzással nekem semmi bajom. Sőt, ha a kádban fürdök még onnan is ki tudok szállni. Pedig nincs kicsi hasam (117cm).


Szerintem ha már most ilyen kényelmetlen, sajna később sem lesz jobb. Próbáld meg az alvást úgy kényelmesebbé tenni, hogy teljesen kipárnázod magad!



38+5hkm

2012. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A hátadra semmiképp ne feküdj már, mert akkora súllyal nyomsz olyankor egy eret ami az oxigént szállítja a babádnak, hogy ilyenkor kevesebb oxigén jut neki, azért ficánkol. Háton feküdni nagy pocakkal nem szabad.
2012. szept. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát akkor marad az oldalt fekvés... Valahogyan majdcsak átvészelem a derék- és hátfájásos kínjaimat.

Ráadásul több pihenőre is lettem fogva, nem tudom, hogy kismama tornát végezhetek e. Az talán enyhíteni a derekam, hátam fájó nyilallásait.

Amúgy nekem köldök felett kb. 2 cm-rel mérve a pocim 100cm volt egy hete. Azóta már nyilván növekedtünk, bár mérni nem mértem.

Ami a tusolást illeti, fürdőkádban guggolva próbáltam, de a felállás már kicsit nehézkes, így áttértem az állva való tusolásra. Viszont mire rendesen letusolok, az ki is fáraszt egy kicsit.

2012. szept. 27. 13:11
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, és az alápárnázást próbáltam, de a pocimnál kényelmetlen így felhagytam vele.
2012. szept. 27. 13:13
 5/7 anonim ***** válasza:
hat az alvas az sajna ilyen, bar en szerencses vagyok mert eleg jol alszom.kiparnazom magam, csak a fordulas nehezkes. a zuhanyzassal meg aztan tenyleg semmi gondom nincs. igazabol ugyanugy csinalok mindent csak tobbet kell pihennem ket dolog kozott.labzsibbadasom meg meg nem volt par nap es 35 hetes vagyok.
2012. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szandy89 ***** válasza:
A hátadon tényleg ne aludj semmi képpen se! Én már jó ideje úgy alszom,hogy oldalra fordulok és a szoptatós párna a lábom és félig a hasam alatt van!így kényelmes!Régen csak hason aludtam.de mikor elkezdett nőni a pocim nem volt olyan kényelmes,meg nem is akartam hason aludni!beletelt egy kis időbe mire megszoktam oldalt,de mostmár kényelmes! 36+3 hkm
2012. szept. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát azért kipróbáltam a párna ill. szoptatós párna helyett az összehajtogatott pokrócot. Annyi, hogy nem a pocim alatt, hanem előtte vezettem el. Nem azt mondom, hogy nem kell még kitanulni hogyan helyezzem el, de egész jó volt. Minden esetre a derekam és a hátam jól viselte így az oldalt fekvéses alvást. Bár 1x volt, hogy arra ébredtem fel a több WC járatos ébredésen kívül, hogy a hátamon fekszek.
2012. szept. 28. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!