Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 hetes kismamák! Hogy...

39 hetes kismamák! Hogy vagytok? Aggódtok valamiért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Holnap töltöm be a 39ik hetet. Első baba lesz. A szüléstől magától nem félek (ami érdekes), mondjuk eleve az elejétől ezt tudatosítom magamban!


Viszont amiatt "izgulok" ,hogy felismerem-e a fájásokat, nem fogom-e összekeverni a keményedéssel...- nem szeretnék idő elött bemenni a kórházba, hogy hülyének nézzenek és hazaküldjenek :)


És izgulok amiatt, hogy lusta lesz-e, vagy időben jön.

Egyébként ha ráhúz, akkor a kiirt nap után minden nap van NST? És mikor van utána magzatvíz vizsgálat? És hogyan zajlik?


Köszi nektek!


2012. szept. 28. 08:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én keddre vagyok kiirva.Szüléstől én se félek,csak hogy jaj egyedül leszek a szülésnél,meg mit csinálok majd 3napot benn.Nekem egy db fájásom nem volt még,se jósló,se semmilyen.Nekem azt mondta a doki,hogy mindig a hetem fordulóin járjak nst-re.Tehát pont a 40.héten megyek majd.És aki volt előzőleg orvos,mondta hogy lesz sima méhszáj érték vizsgálat,és ha szükséges,akkor magzatviz tisztasági vizsgálat is.Védőnő azt mondta,hogy ha nem jön ki időre a kicsi,akkor két naponta lesz az nst.A magzatviz vizsgálat meg olyan,hogy feldugnak egy csövet és azzal nézik,ezt mondta.
2012. szept. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, én 38 hetes vagyok 3. babával.

Nem hiszem, hogy össze fogod keverni a fájásokat bármi mással. Anno az első szülésznőm azt mondta, hogy a fájásokat mindenki felismeri :) És igaza van, azért a többség tényleg!

Ha érzed valamit, csüccs be a zuhany alá, ha nem múlik, akkor azok fájások!!! Nézd az órát, ha elég rendszeresek, akkor irány a kórház.

Nálunk a 40.hét után 2 naponta kell menni, de ez szerintem mindenhol máshogy működik. Nálunk nem magzatvíz vizsgálat van, hanem flowmetria.

Drukk, könnyű szülést!

2012. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat csajok, megnyugtattatok, hiába első baba, akkor valószínűleg fel fogom ismerni a fájásokat :)


Sok boldogságot, és könnyű szülést nektek is!

2012. szept. 29. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!