Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor megkérdezik tőletek,...

Amikor megkérdezik tőletek, hogy mikorra vagytok kiírva, mit mondotok?

Figyelt kérdés
Az utolsó menszi alapján számított dátumot vagy az utolsó uh alapján számítottat?
2009. aug. 3. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Utolsó mensitől.
2009. aug. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam, amit én is tudtam, hogy március 21 és április 13 között :D:D (a bébi amúgy márc. 31-én érkezett).
2009. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én mindig megmondtam a hivatalos dátumot plusz minusz valamennyi
2009. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Én az uh szerintit mondom, mert az dec. 20., a mensimtől számított az nov. 29.

Azért mondom a későbbit, mert így nem fog minden ismerősöm zaklatni nov 29. környékén a "na megszületett már???" kérdéssel. :)

Amúgy szerintem már alapból tiszta ideg leszek, hogy mikor jön már.


20 hetes KM

2009. aug. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy azt mondtam, hogy március elején, vagy az um-től számított dátumot (március 8.)
2009. aug. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

nagyon igazad van utolsó válaszoló. nekem uh szerint aug 1. lett volna a dátumom, naptár szerint pedig aug 14. sorban jönnek e telefonok és az smsek, hogy na? és nem csak nekem,hanem a páromnak, és anyukámnak, a tesómnak is:) pont ma hívott a párom, hogy már az ügyfelei is ezért hívogatják, és kezd egy kicsit elege lenni. a kisfiam meg vígan fickándozik a magzatvízben és a népszerűségben,és semmi jelét nem mutatja, hogy meg szeretne már születni.

amúgy én elmondtam, hogy uh szerint illetve naptár szerint mikor kellene jöjjön mert ez a két hét nagyon közeli. - ha viszont újfent gyermekvállalásra adnám a fejem, lehet én rátennék egy-két héttel a nagyközönség számára, bár én nem bánom, hogy ennyien várják a kisfiamat:)

L.38+3

2009. aug. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. aug. 3. 17:16
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

En kulfoldon elek es itt ugy tortenik a varhato szuletesi datum megallapitasa, hogy egyszer megmondjak a mensi alapjan, majd 12 hetesen van egy uh, aminek a fo feladata a terhesseg koranak megallapitasa. A 14 hetig nincs meg genetikai nagysagkulonbseg, ugyanolyan tempoban fejlodnek, utana utkoznek ki azok a kulonbsegek, hogy egy negy kiloval es 55 centivel szuletett baba valoszinuleg a terhesseg vegen nezett uh-n nagyobb, mint az atlag es idosebbnek mondjak, mig egy ket es fel kiloval es 46 cm-rel szuletett babat lehet, hogy fiatalabbnak neznek. Valojaban meg nem idosebbek, fiatalabbak, csak annak a rendszernek az atlagatol, amit az uh hasznal kisebbek, vagy nagyobbak meretre.

Szoval 12 hetesen pontositottak egy nagyon preciz meres alapjan a varhato szuletesi datumot, ez egybeesett tokeletesen a mensi szerintivel nalam, mert szabalyos 28 napos ciklusom volt, kozepidoben peteeres, tehat nalam nem volt csuszas. A 20. hettol viszont mar nagyobb volt a babam, mint az atlag, altalaban ket hettel volt nagyobb merete, de nem azt mondtak, hogy idosebb, csak azt, hogy nagy baba lesz. Igy is tortent, a kiiert datum elott harom nappal szuletett es negy kg-os volt, hosszu is.

Ha lett volna elteres, akkor en a 12. heten megallapitott datumot mondtam volna, mert a kiskonyvemben is az szerepelt volna. De igy is mindig hozzatettem, hogy plusz-minusz ket het, mert a babak altalaban ebben az intervallumban szuletnek, nagyon keves szuletik epp a kiirt datumon.

2009. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!