Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet azt feldolgozni,...

Morzsa kérdése:

Hogyan lehet azt feldolgozni, hogy a saját gyermekemet nem puszilgathatom meg az ajakherpesz miatt?

Figyelt kérdés
Olyan kismamák,anyukák válaszát várom,akik ajakherpesszel küzdenek és nem puszilgathatják gyermeküket.Egyáltalán hogyan érzékeli azt a baba,hogy egyszer puszilgatva van,utána meg 1.5 - 2 hétig nem?Mindent megteszek azért,hogy ne kapja el.Nem szeretném,hogy ő is emiatt szenvedjen.Mennyi az esélye annak,hogy tőlem megörökölte ezt a nyavajás vírust és nála is jelentkezni fog valamikor?
2012. szept. 30. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
nem a puszi az elsődleges nekik, hanem a testi kontaktus, amit megkapnak érintéssel, simogatással is, tehát ne aggódj :)
2012. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem örökletes, de elkaphatja, úgyhogy vigyázz.Mivel az ő érdekében teszed, nem értem, mi nagy trauma abban, hogy nem puszilod meg egy rövid ideig?
2012. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Erdekes dolog ez a herpesz!

Lányomnak 1,5 évesen jött ki először, nem tudom hogy hisz nekem soha nem volt, férjemnek néha van, de akkor pont nem volt neki!

Ha lányomnak van, vagy én, vagy az apja ha puszilgatja, mégsem kapja el, vagy ha lányunknak van, mi nem kapjuk el tőle!


Egyébként ha megöleled, mellé fekszel simogatod, azzzal is érzi hogy szereted!

2012. okt. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1.5 évesen már herpeszes a lányod?Szegényke :( Nem gondoltam volna,hogy ilyen hamar jelentkezhet,úgy olvastam,hogy hosszú évekig is lappanghat ez a vírus.A legtöbb helyen azt olvasni,hogy a gyermek vagy baba is úgy fertőződhet meg,ha herpeszes személlyel érintkezik.És akinél már egyszer jelentkezik,arra nincs gyógymód,újra és újra ki fog jönni.Nekem ha kint van a herpeszem,senkit nem puszilok meg,nehogy véletlenül megfertőződjön.De mégis fura érzés,hogy a többi anyuka,aki nem szenved ebben a betegségben,puszilgathatja a babáját,gyermekét,én meg csak bizonyos időközönként.És attól félek,nehogy úgy érezze,hogy nem szeretem.Tudom,hogy ez hülyeség,de nem egyszerű együtt élni a herpesszel.
2012. okt. 1. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!