Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hét 3napos kismama vagyok!...

28 hét 3napos kismama vagyok! Mennyi az esélye ilyenkor a babának a tulélésre ha megszületik? 26 hét 4naposan volt 965 gramm!

Figyelt kérdés
nagyon fontos lenne ezt tudnom (1honapig korházban voltam)mert gondok vannak a terhességemmel!de a baba egészséges teljesen!

2012. szept. 30. 23:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
4%

Talán 30% körül.

Mi a gond?

2012. szept. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
volt egy vetélésem 19 hetesen januárban és az is ugykezdödött hogy elkezdett kinyilni a méhszáj...annyál volt vérzésem is de az orvosok kétszer is hazaküldtek nyitottméhszájjal és vérzéssel..2hetére megindult a szülés és már nemtudták visszatartani..most megint ugyanez a baj.elkezdett kinyilni a méhszájam és állando görcseim vannak és a keménykedések nagyon fájnak...benn voltam akoorházba 1 honapig ..visszatarto infuziot kaptam és amikor egy honap után hazaengedtek sok szerencsét kivántak...szoval az orvosok sem tudják hogy milessz ebböl...
2012. szept. 30. 23:26
 3/22 anonim ***** válasza:

2 hétig még mindenképp kikéne húzni, onnantól már biztos rendben lesz. Sok szerencsét.

Majd írj, hogy alakulnak a dolgok.

2012. szept. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:) megirom majd mindenképp:) holnap megyek dokihoz..remélem nem nyilt tovább..
2012. szept. 30. 23:30
 5/22 anonim ***** válasza:

simán van esélye. Manapság már 500 gr felett nagyon jó eséllyel lesz egészséges.

1 kiló körül szinte biztos, hacsak nincs valami genetikai baj.

A legjobb barátnőn neonatológus főorvos, sokat beszélgetünk erről.


A szomszédom 23 hétre született, egyik szemére nem lát, a másik szemére elég erős diopria kell, de amúgy tök egészséges, és van két szép gyereke is.


Pihenj sokat, az a lényeg, és ha még pár hétig kihúzod, nem lesz semmi gond!

2012. szept. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
hát remélem se lessz semmi baj..már egy hete itthon vagyok szinte mindig fekszem,csak a gondolat nemmegy ki a fejemböl hogy mi van ha.....egy babámat elveszitettem ezért ez most nekem még nehezebb.
2012. szept. 30. 23:36
 7/22 anonim ***** válasza:

Gondolom h nagyon nehéz lehet. Remélem a legjobbakat.

Majd írj holnap.

2012. szept. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
En kulfoldon elek es a konyben ugy olvastam ,hogy 27- het utan mar nagy esely van a tulelesre de azert tenyleg jo lenne ha kibirnad meg 2 hetet legalabb akkor a legbiztosabb addig is pihenj fekudj ha kell es ne stresszelj az csak rosszabb legy pozitiv es mond magadnak nem lesz semmi baj minden rendben lesz meg ket hetet kikell birnod. Udv. 7 honapos kislany buszke anyukaja.
2012. szept. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
köszönöm:) nekem is kislányom lessz:)
2012. szept. 30. 23:53
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

a túlélési esélyről nem tudok sokat, de sikersztorit tudok írni, hátha a kitartásod erősíti :)


18 hetesen elkezdtem vérezni, kórházba kerültem, majd otthon feküdtem, a 27. hétig többször véreztem, de mindig hazaküldtek akkor már, mert nem tudtak mit kezdeni velem :(

magne B6-ot kellett szednem és rutascorbint, ezt neked is ajánlom, erősíti az érfalat, c-vitamin tulajdonképpen, a babának nem árt :)

közben kiderült, hogy terhes cukrom van, a 27. heti vizsgálaton pedig kiderült, hogy a görcsök azért vannak mert elkezdtem kinyílni...

akkor leültetett minket a doki apával és felkészített minket, hogy az lenne a legjobb ha mindent megvennénk, legyen kész a babaszoba, légzésfigyelőt is vegyünk mert a koraszülötteknek ajánlott.

gondolhatod, ha addig nem paráztam volna eléggé...

végül a szülés 35 hetesen indult meg vérzéssel, de visszatartást még megpróbálták ami igen csak jól sikerült, 39+6 napon érkezett meg a kisbabám :)

igaz valami gondot nem vehettek észre mert 35 hetesen már 3 kiló volt az UH szerint, és 2800g-al született, de ezt leszámítva minden a legnagyobb rendben volt :)

a vajúdás elég sokáig tartott de nem volt vészes, ennyi stressz után még a 3 perces fájások között is ugráltam örömömben, hogy vééégre szülünk :)))

kitartás, pihenj sokat és boldog, hosszú babavárást kívánok!!! :)

2012. okt. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!