Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Határozott munkaszerződés...

Határozott munkaszerződés lejárta után mire vagyok jogosult? Táppénz, tgyás? Azt tudom, hogy gyes, családi, egyszeri anyasági járni fog. És addig? Szülésig?

Figyelt kérdés
2012. okt. 1. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ha biztosított vagy a szüléskor és meg is van előtte is a 365 napod, akkor TGYÁS, GYED!

Viszont ha szüléskor nem vagy biztosított hiába van meg a 365 napod, csak GYES-t fogsz kapni!

2012. okt. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha szülés előtt lejár akkor csak gyes.

Ha szülés pillanatában még él akkor Tgyás és gyed is.


Ha szülés előtt lejár akkor jogosult lehetsz még álláskeresési támogatásra (90nap) és jár a Tgyás(ha az előző támogatás járta alatt szülsz).

Ehhez feltétele,hogy korábbi évekből meglegyen a megfelelő számú munkanapod.

2012. okt. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána alaposan, mert ha ügyes vagy TGYÁS-ra még jogosult lehetsz) Igényelj munkanélkülit, így biztosított leszel a szülésig, ez az egyik megoldás. Mennyivel a szülés előtt jár le a szerződésed? Mert ha a szerződés lejárta után 42 napon belül szülsz akkor egyébként is jogosult vagy még TGYÁS-ra (ezt passzív TGYÁS-nak hívják), de GYED-re sajnos már nem.
2012. okt. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem leszek biztosított szülésig, mivel még csak az első harmadban van a terhességem és most szűnt meg a munkaviszony. Munkanélkülire mindenképp szeretnék menni, de mivel az is csak 3 hónap, nem tolódik ki a szülésig! Így még van esély a tgyás-ra? Ha jól tudom, gyedet egyáltalán nem kapok így, igaz?
2012. okt. 2. 12:47
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsi mégegyszer visszanézve, látom többen is írtátok a gyedet, ami egyértelmű, hogy nem jár így!
2012. okt. 2. 12:49
 6/9 anonim ***** válasza:
én is ugyan így vagyok,de úgy gondoltam,hogy ha fizetem magam után a tb-t,akkor biztosított lehetek és kaphatok gyedet. vagy ez nem így van???
2012. okt. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadónak: ezt én sem tudom, olyankor mi van, de véleményem szerint, akkor sem jár gyed. Természetesen én is úgy gondoltam, hogy fizetni fogom magam után, mivel az nélkül nem is lennék jogosult az ingyenes ellátásra!
2012. okt. 2. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:
hiába fizetsz magad után, azzal nem szerzel jogosultságot pénzbeli ellátásra (táppénz, tgys, gyed)
2012. okt. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na én is átestem ezen. Én így intéztem:

Májusban megszünt a munkaviszonyom, akkor NEM mentem el rögtön munkanélküli segélyre, hanem apa keresetéből éltünk egészen idén októberig, amikortól is bejelentkeztem a munkanélkülire, egész november 15-ig, amikortól igényelhettem a tgyást (szülés elött 28 nappal) igy a szüléskor is biztositott leszek, illetve maradt még 10 napom a munkanélküliből, ezt akkor fogom kihasználni,ha lejárt a tgyás jövöre, és igy mivel megint biztositott leszek gyed igénylés alatt,fog járni az is.

Szóval én azt tanácsolom,hogy menjetek be a munkaügyibe, tudjátok meg,mennyi nap jár onnan nektek,számoljatok vissza a szülés várható idejéből 28 napot, onnantól igényeljétek a tgyást, addig meg a munkanélkülit.

Szerintem jobb most pár hónapot nélkülözni,de utána 2 évig jogosultak lesztek a baba mellett több pénzre mint a gyes, mintha most elmentek max 3 hónap munkanélkülire, és utána csak gyes fog járni.

2012. nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!