Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kamaszkori abortusz után...

Kamaszkori abortusz után lehet még valaha gyerekem?

Figyelt kérdés

Teherbe estem 16 évesen és nagyon meg voltam ijedve, de végül apukám és a családom támogató fellépése miatt úgy döntöttem összeszedem magam és vállalom ennek a babának a felnevelését, mert így van a rendje. És most meg elvetéltem... majdnem 7 hetes voltam, a babám 5 mm volt, szóval már igazán baba...és véreztem és mégis ugyanolyan műtét kellett utána...

és most teljesen összetörtem. Részben mert azt gondolom az én hibám, mert én olyanokat gondoltam, hogy bárcsak ne lenne...részben meg mert ki tudja abortusz után lehet e még gyerekem??? Mindenki mást mond, az egyik orvos azt mondta, 50%...Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Vagy véleménye? Vagy esetleg ha van itt valaki, aki átélt ilyet, vagy hasonlót, esetleg egy orvostanhallgató, vagy bárki...



2012. okt. 2. 20:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyeneket élsz meg...


De ez most mitől abortusz??? És miért gondolja az a doki, hogy 50%, hogy nem lehet SOHA gyereked????


Tudod, én erre kaptam fel a fejem:


"most teljesen összetörtem. Részben mert azt gondolom az én hibám, mert én olyanokat gondoltam, hogy bárcsak ne lenne..."


Nagyon fontos, hogy a kisbabádat segítsen valaki meggyászolni. Mindenféle érzés és gondolat csapong benned, és hormonálisan ilyenkor nagyon labilis az ember. Én azt mondom, keress fel egy pszichológust, hogy segítsen ebben a krízishelyzetben! Ez nagyon fontos!

2012. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
azt mondta a kórházban az orvos, hogy ez abortusz ugyanúgy, csak az a neve, hogy missed abortusz. :(
2012. okt. 2. 20:46
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg nővel történik olyan, hogy elvetél, aztán mégis lesz babájuk:) Manapság már nagyon kicsi az esélye, hogy emiatt meddővé válj! Ne aggódj!
2012. okt. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ennyi idősen én is teherbe estem, a szüleim nem tudtak volna támogatni, hogy felneveljem a babát... El kellett vetetni. Rá 7 évvel babát akartunk. Ahogy abba hagytam a fog.gátlót rögtön terhes lettem. Az a baba elment. Erre 6 hónapra megint sikerült. A baba megmaradt, pár nappal múlt 1 éves. Láthatod, hogy 2x kapartak ki, mégis sikerült. A terhességem viszonylag probléma mentes volt, csak cukros lettem.

Szóval lehet még babád, ne aggódj!!! És nagyon sajnálom, hogy elment a kisbabád! Kitartás Neked!

2012. okt. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, persze. Fiatal vagy még, gyorsan helyre fogsz jönni ott alul, a többi pedig egy hosszú folyamat, de ne aggódj, leszel te még anyuka amikor eljön az ideje.
2012. okt. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt, mikor 19 éves voltam és mikor itt volt az ideje a gyerekvállalásnak simán összejött első próbálkozásra a kislányom! :)

nyugi, lehet még babád és ne hibáztasd magad!

2012. okt. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg dolgog történt veled, amikre nem is számítottál. Ezért aztán teljesen össze is van zavarodva benned mindenféle érzés.

Hihetetlen nagy dolognak tartom, hogy úgy döntöttél, felneveled. Te egy kivételes lány vagy emiatt (is)!!!!


Sajnos nagyon sok nővel megtörténik, hogy elvetél... Unokatestvéremnek három ilyen vetélése volt. Most négy gyermek boldog édesanyja.


Most leginkább lelkileg nehéz neked. Igen, jó lenne valaki, akiben megbízol. Beszélgess vele sokat ezekről az érzésekről, amiket ide is leírtál.


Kitartás! Napról napra jobban leszel.

És amikor majd itt az ideje, bátran vágj bele a családtervezésbe!

2012. okt. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kérlek ne vádold magad a baba elvesztése miatt, hiszen nem gondolatból lesz valaki várandós és nem gondolatból vetél el, mert, ha így lenne akkor senki nem menne abortuszra vagy meddőségi klinikára. Sajnos most még nem leszel anyuka. Lehet, hogy neked, mivel már beleélted magad ez rosszul esik, de próbáld meg arra gondolni, hogy kaptál még pár gyerek évet, amikor már felelősségteljesebben dönthetsz a gyerekvállalásról. Most a tanulásnak van itt az ideje, aztán irány dolgozni, persze nem árt találnod egy megbízható párt sem, aki a férjed lesz és melletted lesz a bajban. Jobb ezeket a dolgokat nem elsietni a te érdekedben és a babád érdekében is. Rengeteg időd van!
2012. okt. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Szundika20 ***** válasza:
100%

Szia!

Igaz hogy én 21 évesen lettem terhes és 4 napig vetéltem véreztem görcsöltem és olyan fájdalmakat éltem meg amit soha senkinek nem kívánnék.. 2 nah híján 8 hetes voltam... és vákuummal kiszívtak a maradékot nem kapartak... ma már vákuummal csinálják eszméletlenül fájt és közel 2 hónapot véreztem összesen de nekem is azt mondták hogy lehet még másik 25 gyerekem ha akarunk majd minden második nő elvetél...a kórház amelyikbe én voltam mindennap teli volt mert volt aki elvetette volt akinek elment... :S Ne aggódj lehet még babád...csak hagyj időt neki mert igaz hogy nálam lassan fél éve volt de bele se merek gondolni egyenlőre még 1x terhes legyek (egy darabig)

2012. okt. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Csak olvasom itt is az abortuszos kérdéseket és ma is valami lány fel tett ilyesmit és egyből mindenki írta, hogy nem biztos,hogy lehet majd még utána gyereke. És ezért most nem tudom mi van, nekem az orvos azt mondta ez ugyanaz az eljárás. Nem értem. :(
2012. okt. 3. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!