Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt császármetszése,...

Akinek volt császármetszése, miért az volt és mit éreztetek belőle? Mi alapján mondja azt az orvos, hogy császározni fog? Szerintetek lehet kérni is?

Figyelt kérdés

2012. okt. 3. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Szemész javasolta a császárt,emiatt mindkétszer az lett. Maga a műtét nemigen fáj, elzsibbasztanak, utána is kapsz fájdalomcsillapítót, de nekem másnap már nem kellett, pedig adtak volna. Nem mondom, hogy nem fájt a seb, de azért elviselhető volt, meg a babára figyel ilyenkor az ember. Kérni nem tudom, hogy lehet-e, de ha olyan az orvos, boztos megoldható.
2012. okt. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem többször a nyakán volt a köldökzsinór ezért nem volt kérdés, hogy császár lesz-e. Úgy tudom nem lehet kérni, csak ha indokolt akkor császároznak, én kérhetem mert rizikós szülni utána. 17hkm
2012. okt. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert faros volt. Nem éreztem semmit, csak a rángatást. Ha egészségügyileg indokolt, akkor csinálnak császárt, vagy ha olyan a dokid, akivel meg lehet ezt beszélni. Ne akarj annyira császárt...
2012. okt. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pre-eklampsia miatt volt sürgősségi császárom, de amúgy is az lett volna, mert ikreket vártam, akik medence-haránt fekvésbe voltak szorulva.


A műtétből addig nem éreztem semmit, míg kiemelték a babákat, de az utómunkálatoknál rosszul lettem, nem tudom miért. Akkor elbódítottak, és csak a végén ébresztettek fel, amikor már toltak kifelé. De nem is ez a borzalmas, hanem ami akkor következik, amikor elmúlik az érzéstelenítés.


Szerintem eü okokból lehet kérni a császárt, de egy jó orvos előtt úgyis nyilvánvaló, hogy szükséges-e a műtét vagy nem. Ha aggályaid vannak, persze hozd fel a dokidnak, hogy ez vagy az a probléma fennállhat nálad.

2012. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél azért császároztak, mert nagyon lelassult a baba szívhangja és a nyakán volt a köldökzsinór, a másodiknál pedig azért, mert ikrek voltak és a 31. héten elfolyt a magzatvíz. Azt mondták nagyon kockázatos lett volna koraszülötten a természetes szülés. Kérni, csak azért, mert nem szeretnél természetes úton szülni nem hiszem, hogy lehet (bár lehet, hogy van olyan orvos akivel ez megoldható). Azért a legtöbb esetben akkor császároznak, ha a baba vagy az anya veszélyben van.
2012. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Érezni nem éreztem semmit (mármint fájdalmat), csak rángatást meg nyomkodást és az elsőnél nagyon hányingerem volt, de kaptam oxigént és megszűnt.
2012. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért volt császármetszésem mert elsődleges fájásgyengeségem volt,18óra vajúdás után sem tágultam semmit. Maga a császármetszés egy leányálom volt az oxitocinhoz képest,az borzalmas volt!:(((

Nekem eszem ágában nem volt a császármetszés,egyszer sem gondoltam rá a terhességem alatt,nem is tudtam róla semmit. Így hát nem is kértem,de meg sem kérdeztek hogy akarok e. De mikor mondta a dokim(nem nekem)hogy meg kell császározzanak,nekem már mindegy volt mit csinálnak velem csak legyek rajta túl,annyira kába és fáradt voltam!:( Az osztályvezető főorvosnak is bele kellett egyeznie.

Magából a műtétből semmit nem éreztem,mert deréktól lefelé teljesen béna voltam,annyit éreztem hogy ráz a hideg.

Aztán a kórházban töltött 3nap rémes volt alig bírtam mozogni,vagy csak felülni. A műtét után 6órával már fel kellett kelni. De elég hamar rendbe jöttem,és 1hét után már alig volt bajom,persze nem csináltam felüléseket.:)

Összességében nem volt olyan rémes,én (szerencsére)nem szenvedtem hónapokat,de azért nem szeretnék még egyszer császárt!:)

Szerintem lehet kérni,de nem hiszem hogy te fogod eldönteni! Persze kivételek mindig vannak(sajnos),az orvostól függ!

2012. okt. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 40. héten vették észre, hogy szemölcs van a méhszájamon és emiatt nem szülhettem, mert a babát megfertőzhettem volna. A műtétből nem éreztem semmit én sem, csak a rángatást. A hasam kb. 2 napig fájt iszonyatosan, utána már elviselhető. Viszont a 3. nap elkezdett fájni a fejem és az mindennél rosszabb volt. 4 napig nem tudtam ülni sem, csak feküdni, mert annyira fájt a fejem, a nyakam, a vállam, a hátam. Ha felálltam derékszögben közlekedtem és a fájdalomcsillapító sem használt. Az első szülésem hüvelyi volt és bár komplikációk ott is voltak és sokáig tartott a felépülés, mégis inkább ezerszer az, mint újra egy császár!!! Ne akard kérni!!!!
2012. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem fordult le, végig császárra készültünk, bár próbáltam rengeteg fordítótechnikát, nem ért semmit. Nagyon fáztam és szinte fel sem tűnt 2 fájás közt a gerincérzéstelenítés, a hasamban matatást éreztem, de nem fájt. Másnap már annál jobban:-) Én nem kérném direkt.
2012. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem toxémia miatt kellett a császár..lehet h nem kaptam jól az érzéstelenítőt,de éreztem amikor végén a doki a hasizmaimat a helyére teszi..na az nagyon fájt..de ennyi.az első felkelés rossz és fájdalmas..de minél többet mozogsz..annál hamarabb gyógyulsz! én már este törökülésben szoptattam!
2012. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!