Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, magne b6-ot naponta...

Kismamák, magne b6-ot naponta szeditek? Szadek folsavat meg elevitet is.

Figyelt kérdés
Csak nem tudom,h a magne b6-ot minden nap szedjem-e,vagy csak ha bekeményedik a hasam??
2009. aug. 4. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minden nap.Hiszen ha szeded,akkor nem keményedik.Nekm napi egyet kellett,de ez attól is függ,hogy ki milyen sűrűn keményedik,és hány hetesen.

36.héttől nem szabad szedni.


39 h

2009. aug. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ok köszi
2009. aug. 4. 16:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudtam, hogy a 36-dik héttől nem szabad, de most 35 hetes vagyok és napi 1x MagnaB szedek, plusz 1x elevit és folsav, 30-dik héttől kálciumost is szedek. Ha keményedsz akkor vehetsz be egyet pluszba.
2009. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Azért nem szabad szedni,mert a 36. héttől már a keményedés jótékony,hiszen tágítja a méhszájat,és segíti felkészülni a méhet és a babát a szülésre.Ilyenkor már hagyni kell összehúzódni a méhet.

2009. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10. hétben vagyok, és rengeteget fáj a pocakom:(:( nekem azt mondta a doki, hogy 3x1 MagneB6-t szedjek. Mellette Béres gravidát szedek.
2009. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a 17. hétben amniocentézist végeztek, azóta keményedik a hasam, előtte semmi bajom nem volt. MagneB6-ot szedek napi 2x2. Javult a helyzet, de még mindig nincs olyan nap, hogy ne keményedne többször is. Dokim azt javasolta, hogy addig szedjem, amíg ő azt nem mondja, elég, és pihenjek sokat. Sajnos nekem a beavatkozás miatt alakult ez ki. Állítólag el fog múlni, idővel. Bízom benne.
2009. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem kevés volt a MgB6,3x1-et szedtem. Még így is keményedtem, ezért írta a dokim a Magnesiie citricit. 2x2 szedek. Ha a MgB6 mellett keményedsz esetleg keresd fel a dokid. Fiatal terhességnél fenyegető vetélés. Ha nem keményedsz is szedd 3x1 -et az MgB6-ból. Nem lehet túladagolni. Ártani nem árt, csak megelőzöd a keményedést. Folsavat nem szedek, mert van az elevitben. Viszont jodidot szedek, mert az nincs az elevitben. Remélem tudtam segíteni.
2009. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi. utolsónak:8-9 hetes lehetek,de még nem éreztem volna h bekeményedik a hasam.Vagy hány hetesen szokott???

meg az milyen érzés,görcs is ?

2009. aug. 5. 15:34
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem a magneb6 ot napi 3x 1 kelettszedneazegy az semmi amegnövekedettt testsújod miatt
2009. aug. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

18 hetes voltam mikor nagyobb dózis magnéziumot írt a doki. Görcs nincs, csak alhasi fájdalom(de ez lehet a méh növekedésétől is)és érzed, hogy összehúzódik a hasad, utána elernyed. Ez a keményedés. Ezért ha ilyet tapasztalsz keresd meg az orvosod. Boldog babavárást!

23.hkm

2009. aug. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!