Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terherbeeséstől számított...

A terherbeeséstől számított hanyadik napon (hónapban) írathatom kimagam leghamarabb a munkahelyemről GYED-re? Egy évre visszamenőleg bőven megvan a 180 nap munkaviszonyom. Február 1-jén lenne 2 éve, hogy itt dolgozom.

Figyelt kérdés
Jelenleg 9 hetes és 5 napos vagyok, de olyan mértékben elfajult a helyzet a munkahelyemen, hogy idegileg nem bírom tovább, és nem akarom, hogy ártson a babának, ugyanakkor szeretném, ha lenne egy biztos anyagi forrás neki. Szerettem volna megvárni a február 1-et, hogy 2 évig itt dolgozhassak, mert olyan is hallottam, hogy 2 év után jár TGYÁS vagy GYED? Kicsit össze vagyok most zavarodva, kérlek, segítsetek!

2012. okt. 4. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bőven meg van a 180 napod! Bármikor, bármelyik hónapbn kiírathatod magad, de még csak táppénzt kapsz, nem GYEDET. GYED majd a szülés után lesz, ha lejár a TGYÁS ill. a szülési szabadságod.
2012. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kittycica1987 ***** válasza:
Szia! Elvileg ha jól tudom Tgyás a szülést megelőző 30 napan jár Gyed pedig a szülés után. Sajna mást nem tudsz csinálni, mint felvetetd magad veszélyeztett terhesnek és akkor szülésig táppénzen vagy. De én azt tanácsolom elöbb még vedd ki az szabidat :)
2012. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
GYED-re csak a baba megszületése után lehet menni. Tgyásra mehetsz ha az orvos ki ír veszélyeztetett terhesnek, amit meg is tesz. A baba születése előtti 2 évben kell legalább 365 munkanapnak lennie, és a munkaviszonynak még a szülés pillanatában is élnie kell akkor kapsz gyed-et. Ami neked meglesz, mivel már nem rúghatnak ki ha bejelenteted, hogy terhes vagy.
2012. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok táppénzre mehetsz.
2012. okt. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen. Szóval. Szülésig táppénzen vagy. Szülés után 6 hónapig TGYÁST kapsz, de ezt kérheted a szülés előtti hónaptól is, akkor értelemszerűen szülés után 5 hónapig kapod még. Utána GYED. A gyed igényléséhez 365 napos munkaviszonnyal kell a szülés előtti időben rendelkezni. A GYED a szülés idejét megelőző, biztosított viszony idejéig, vagy maximum két évig kapható. Tehát minimum egy, maximum két évig jár a GYED. Utána a GYES.
2012. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még: szülés után kapsz egy egyszeri anyasági támogatást, jelenleg 60ezer forint körül van. A szülés hónapjára már jár a családi pótlék, de csak szülés után kapod meg.


És még valami, amiről sokan nem tudnak: Kérj majd a védőnőtől adókedvezményes papírt a magzatra. Így havonta kb 10ezerrel több lesz a táppénzed, mert nem vonnak adót. Ezt a terhességed 91. napjától kapod.

2012. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ, így már sokkal világosabb minden! MINDENKIT felpontoztam!!!

Esetleg ki tudnátok nekem számolni, hogyha bruttó 200.000 Ft a fizetésem, akkor ha most kiíratom magam, mennyit fogok kapni, és hogy szülés után mennyi jár? Van esetleg valakinek 2013-ra kalkulátora? Elvileg 2013. május elején-közepén fogok szülni.

2012. okt. 4. 14:38
 8/12 kittycica1987 ***** válasza:
Én 2013-as kalkulátort még nem találtam sajna pedig én is január 9.-ére vagyok kiírva. ha találsz esetleg akkor szólj légyszi. De úgy tudom, hogy akkor a gyed maximumát kapod.
2012. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt a kalkulátort:

[link]

2012. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
tymybaba19, köszönöm a kalkulátort, ajánlom mindenkinek! :) Ezzel már 2013-ra is lehet számolni!
2012. okt. 4. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!