Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 30. heti ultrahangon mekkora...

A 30. heti ultrahangon mekkora volt a babátok súlya?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kérdés volt már, jópárat el is olvastam de most voltunk 30. heti uh-n pénteken (akkor voltunk 30h és 2 naposak) és a doki 1940g-ra becsülte akkor a babát, és az is kiderült akkor, hogy kislány!:) Azt mondta, hogy a méretei alapján 1 héttel idősebb (kb. 31 h és 2 napos)és minden teljesen rendben van a Picivel. :). De szerintetek nem túl nagy ez a súly? Párommal mindketten picik vagyunk, vékonycsontúak... terhes vitamint nem szedek 1 hónapja, előtte a hippnatalt ittam, eddig 6kg plusz van rajtam...Tévedhetett esetleg a mérés? csak mert ez nagyon soknak tűnik nekem... Az orvos azt mondta, ha így halad, akkor kb. 3300-3500 g-mal fog születni! Mások szerint ez az 1940 gr 30.hetesen nagyon sok! Ti mit gondoltok?

Előrre is köszönöm szépen Mindenkinek a válaszokat! :)


2012. okt. 8. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:

A kisfiamat 1600 gramra saccolták ekkoriban. Aztán a 36 héten azt mondták átlagos súlyú lesz 3500 gramm körül. Erre a 40 héten megszületett 4400 grammal. :)

Nem szedtem terhesvitamint és nem volt baj a cukrommal sőt 5 kilót híztam.

Ez genetika is nekem a férjem volt óriás baba 60 és 5 kiló volt, így nem csoda, hogy Ő is nagy baba lett végül.

Én személy szerint nem hiszek a súlybecslésben.

2012. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 1600 gr-ra saccolták a súlyát.

Ne tulajdoníts túl nagy jelentőséget ezeknek a súlymeghatározásoknak szerintem. Az első gyerkőcünket szinte minden UH-on 1 héttel nagyobbnak mérték, mint a terhességi hetek. Aztán az utolsó, 38. hetin meg 2 héttel kisebbnek...

Végül időre (40+1) született, 3100 grammal.

Minden jót!

2012. okt. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem a kisfiam a 30. hétben 1672gramm volt pontosan...:-)..most néztem a terheskonyvemben:-)...de amugy nekem aztmondta a doktonro h az UH nemmutatja pontosan h az plusz mínusz 400gramm:-)...Kellemes babavárást
2012. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 29 hét +3 naposan volt Uh, akkor becsülték 1700 gramm körül, szóval az én lányom sem lesz kicsi, biztos vagyok benne. Az első lányunk 3350 grammal született, a 2. gyerek azt mondják általában eleve nagyobb, mint az első, szóval én kb. úgy saccolom, olyan 4 kg körüli babát fogok szülni...
2012. okt. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok! És köszönöm szépen a válaszaitokat!

:)

További minden szépet és jót Nektek! :)

2012. okt. 8. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!