Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32. heti UH-on sem néztek...

32. heti UH-on sem néztek méhszáj értéket. Honnan lehet akkor tudni, mennyire érett?

Figyelt kérdés

Nőgyógyász utoljára 6 hetesen vizsgált, mikor megállapította a terhességet, azóta nem volt se cytológia, se méhszájvizsgálat.


Abban reménykedtem, most a 32. heti UH-on legalább a méhlepény érettségét megtudom, vagy a belső méhszáj állapotát, de semmi ilyet nem néztek.


Ez nem szokás SZTK-s UH-on, hanem külön kellett volna szólni, hogy érdekel?

Vagy ilyet csak magán UH-on néznek?

Van még valaki, akinél szintén nem mértek ilyen értékeket?


Nincs amúgy semmi panaszom, csak nem szeretném, ha emiatt valami baj lenne.

Arra gondoltam, elmegyek sima nőgyógyászati rendelésre olyan ürüggyel, hogy kóros folyást tapasztalok, akkor vajon a doki, ha már úgyis "benéz", szerintetek megnézi a méhszájamat is, hogy zárt-e még?


Magán orvost nem tudok megfizetni, így ezt ne javasoljátok.


2012. okt. 8. 23:08
 1/6 A kérdező kommentje:

Elírtam a kérdést.

Természetesen a lepény érettségére gondolok, bár a méhszájról sincs információm sajnos.

2012. okt. 8. 23:09
 2/6 anonim ***** válasza:

A méhlepény érettségét ultrahangon vizsgálják, attól, hogy nem mondták, szerintem, nézték. És ha gond lenne, nyilván szóltak volna.

Én magánrendelésre jártam, és sosem mondott semmit a dokim, de biztos vagyok benne, hogy kézben tartotta a dolgokat.

A méhszáj vizsgálata már más dolog. Azt az én dokim minden hónapban nézett, szóval hát ez egy jó kérdés, hogy miért nem "néztek be"...

Egyébként ha folyás miatt mész vizsgálatra, akkor amikor megnéz, akkor biztos megnézi a méhszájat is. Én is voltam így szakrendelésen, és megnézték, szóltak is, hogy vigyázzak, szedjem rendesen a magnéziumot, mert nyílogat...

2012. okt. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem SZTK-s rendelésen minden hónapban nézték a méhszájamat és a 32. heti UH-on flowmetriát is csináltak, pedig még 36 hetesen is csak G1-es volt a lepényem... Nem tudom merre laksz, de nálunk (Szekszárd) ez alap! Esetleg tényleg kamuzz be egy kis folyást, csak vigyázz nehogy magzatvízszivárgás gyanújával bent fogjanak! Egyébként 36 hetesen vesznek kenetet, akkor tuti megvizsgálnak!

Üdv, 38 hkm

2012. okt. 9. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én még csak jövő héten megyek 32 hetes UH-ra, de magánrendelőbe.


A nőgyógyászom a külső méhszájat havonta nézi és bele is írja a kiskönyvembe az értékét.

A belső méhszájat az előző, 21 hetes UH-n nézte az a doki, mondta is, hogy mekkora, de nem került sehová se feljegyzésre.

A méhlepény fokát gondolom most fogják először nézni, eddig csak az elhelyezkedéséről volt szó rendszerint.

2012. okt. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerintem 36 hetesen sem fognak venni kenetet, mivel a védőnőm azt mondta, elvileg 12, v. 19 hetesen (nem emlékszem pontosan) is kellett volna.


Sőt, nálunk csak a védőnőhöz kell járni, ő mér szívhangot, súlyt, vérnyomást, így orvos nem is fog látni a szülésig.

Vagy esetleg NST-n orvosok vannak, nem tudom, de gondolom ott sem vizsgálnak.


Amúgy ez Miskolc.

Itt ezek szerint ha nincs pénzed, csak imádkozhatsz, hogy minden rendben legyen és életben maradjon a baba. Szomorú.

2012. okt. 9. 11:49
 6/6 anonim ***** válasza:

A 28. héten kellett volna lennie egy kötelező nőgyógyászati belső vizsgálatnak, ahol a méhszájat, a hüvely Ph-értékét, a baba pulzusát nézik...


Bár nekem akkor még zárt volt, 3 hét múlva azonban kinyílt. A 32. heti UH-n szóltam a dokimnak, hogy vmi gond lehetk, mert erősen feszültem odalenn. Megvizsgált, másnaptól a kórházban voltam, hazaengedtek, de szigorúan csak feküdnöm szabad, bármikor beidnulhat a szülés. Bár van választott orvosom, nem magánrendelőbe járok, hanem kórházba, és még nem fizettünk neki... Azt viszont hozzáteszem, hogy azóta nem volt nézve, hogy nyíltam-e tovább... Sőt, a hasam is lejjebb ment már, szóval...

De nekem ez a vizsgálat (28.hét)kötelező volt. A védőnőd nem mondta?


A méhlepény érettségét pedig majd szerintem a 36. héttől NST-n, CTG-n nézik... De nem tudom megmondani, csütörtökön megyek először NST-re.


35 hkm

2012. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!