Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nyitott valamelyik méhszáj...

Ha nyitott valamelyik méhszáj akkor azt uh-on meg tudja állapítani a doki? Az értéket, hogy c3110, c2000 meg ilyenek azt uh-al állapítja meg? 29 hetes vagyok, de nekem még nem mondott ilyen értékeket, miért?

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, ezt csak manuális vizsgálattal tudja megállapítani.


KIskönyvedbe nem írt be semmi ilyet???

2010. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Eddig még nem.Rendszeresen járok uh-ra(magán),szedem amiket kell,mindig kérdezi,hogy van-e panaszom,de "manuálisan" utoljára 5 hetesen,majd 8 hetsesen vizsgálat,amikor rákszűrést is csinált.

De ha esetleg nyitva lenne a méhszáj érezném?

2010. júl. 3. 20:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem tegnap volt ultrahangom és azt mondta a doki hogy zárt a méhszáj.

Ilyen értékeket nem mondott.

22 hetes kismama

2010. júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lehet érezni, bár láttam már olyat, hogy valaki észrevette.


Vannak orvosok, akik csak a 30. hét után nézik a méhszájat, a következő vizsgálatnál biztosan megnéz manuálisan is!

2010. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Én veszélyeztetett terhes vagyok, így manuálisan nem vizsgált meg a dokim már egy jó ideje.

Hüvelyi uh-val kiséri figyelemmel a méhszáj zártságát, és a lepény helyzetét.

Szóval igen, uh-n is lehet látni a méhszáj állapotát.

Szerintem azt , hogy nyílik,azt nem lehet érezni.

Boldog babavárást!:-)

2010. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Uh-al nemlehet a méhszáj állapotát megállapítani,csak kézzel.

"Tisztelt doktorúr!

Azt szeretném kérdezni,hogy az uh-on megtudják-e nézni a méhszáj állapotát,zárt-e..stb,vagy azt csak kézzel lehet?köszönöm válaszát!:Dóri

Csak kézzel lehet kedves Dóri. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc"

2010. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De igen,meg lehet állapítani, és alkalmazzák is, nagy felbontású uh-val.

Én vagyok, aki veszélyeztetett terhes....

Hátul, mélyen fekvő a lepényem, és rálóg a méhszájra, szóval kimondottan nem használna, ha a dokim "sokat" vizsgálna manuálisan....

[link]

Ezt emelném ki: A terhesség harmadik hónapja után minden esetben külső vizsgálatot végünk, mert egy bizonyos nagyság felett a magzat csak így vizsgálható. Speciális esetekben ez hüvelyi vizsgálattal is kiegészíthető. (méhszáj állapota, mélyebben fekvő lepény tapadása, a magzat elől fekvő részeinek vizsgálata stb.)

2010. júl. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is veszélyeztetett vagyok,akkor lehet,hogy engem is azért nem "piszkált"eddig.
2010. júl. 4. 09:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem igen, azért nem vizsgált. Én is magán dokihoz járok, nagyon jó a gép felszereltsége, szerintem a te orvosodé is ilyen lehet.

Engem is valamikor még az elején vizsgált manuálisan, és azóta egyszer sem. 36 hetes vagyok,minden vizsgálat alkalmával megnézi a lepény helyzetét, legutóbb a hüvelyi uh vizsgálat alkalmával állapította meg, hogy még zárt vagyok, de a méhnyak picit kezd puhulni.

2010. júl. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!