Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4. gyermekemmel vagyok 8...

4. gyermekemmel vagyok 8 hetes terhes és óriási dilemma, hogy megtartsuk-e vagy sem. Meglévő gyerekek 6,5 éves;4,5 éves;14hónaposak. Milyenek a mindennapok 4kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
4gyerekkel hogyan oldható meg a mindennapi rutin? kinek hogy sikerült munkát találnia miután a legkisebb is bölcsis/ovis lett?tapasztalatokat várnék :)

2012. okt. 9. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
ne haragudj nem tudok válaszolni de szeretném nem szem elől téveszteni ezt a kérdést :) nekem még "csak" 3 van és szeretnék 4.et de csak 1 ismerősöm van akinek ennyi gyerkőce van. Jó lenne más tapasztalatokat olvasni.
2012. okt. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Tapasztalatot én sem tudok írni, ellenben azt gondolom, hogy ha 3 gyermekkel meg tudod oldani a napi rutint, akkor a negyedikkel már nem lesz ez akkora gond. (Én egy gyerekkel is nehezen oldom meg!:O)

Ha az anyagi része nem okoz problémát, akkor én a helyedben nem nagyon dilemmáznék...

2012. okt. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
nekunk 4 van igaz nagy korkulonbseggel de semmiben nem mas mint 3 gyerek.A ferjem nagyon sokat segit mindkettenn dolgozunk es felvaltva latjuk el a gyerekeket.
2012. okt. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is 4 gyerek van, igaz, a legkisebb még csak pár hetes. Úgyhogy épp ezért túl nagy tapasztalatom még nincs. :) Szerintem nálatok pont a "hiányzó láncszem" lehet a kis jövevény, mert így lesz két nagyobb gyerek és két kisebb. Azaz a mostani 14 hónaposodnak is lesz "párja". Persze ez csak egy szempont. Ha anyagilag bírjátok, szerintem nem nehezebb, mint 3 gyerekkel.
2012. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már külön élek, de nekem 3 édes testvérem (öcsik) van. Én 25 vagyok, 5 év köztem és a legkisebb között a különbség. Mindkét szülőm a közszférában dolgozott/dolgozik most is. Anyámnak mindig sikerült munkát találni, bár akkoriban 20 éve sok nő volt főállású anya, meg több munkalehetőség volt. Hát anyám jó szervezőképességgel volt megáldva, Gyes alatt végezte el a főiskolát (gyógyped.), nagyanyám 1 héten egyszer jött segíteni, amúgy mindig anyám/apám jött értünk suliba/oviba. Alkat kérdése ki mennyit bír. De egy biztos, anyám azért megjegyezte, hogy 5 évig annyi pihi ideje nem volt, hogy nyugodtan egy kávét elfogyasszon, de köztünk nem volt nagy korkülönbség. De ők nagyon élvezték a nyüzsgést maguk körül!
2012. okt. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Én most az 5. babát várom, hidd el 4 gyerekkel szinte ugyanolyan mint 3-mal. Simán bele lehet jönni, szerintem rutinból menni fog! Sőt, a 4 gyerek talán még jobb is abból a szempontból hogy a két nagyot már más dolgok érdeklik majd mint a két kicsit, és igen, így a legkisebbnek is lesz "párja", akivel játszhat majd. Gratulálok és sok sikert! :)
2012. okt. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi 4en vagyunk tesók, 4,2,2év a korkülönbség.

Apám elhagyott minket, így anyunak rengeteget kellett dolgoznia. Mamám vigyázott ránk. Én szerettem, bár legjobban a hugommal tudtunk játszani :)

Nekem két fiam van, nagyon gondolkodok a harmadikon, pedig a kicsi csak 2 hónapos! Szívem szerint a 4.et is bevállalnám, de... az anyagiak és a többi.

2012. okt. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem sokkal nehezebb,mint hárommal.
2012. okt. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia, ha jól látom, annyira nem nagy a dilemma:-) hiszen gyermekedként írsz róla:-) Azt hiszem, téged egy egész életre lelkileg megnyomorítana az abortusz. Inkább csak megijedtetek kicsit, és tájékozódnál, hogy mi vár rátok:-)

Nekünk kettő gyerekünk van, négyet szeretnénk. Én innen szoktam erőt meríteni, hogy mennyire szépen lehet élni sok-sok gyerekkel is, nézegesd meg őket, én úgy ajánlom, hogy az egy gyerekes videótól haladj felfelé:-)

[link]

2012. okt. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szia!


hogy döntöttetek?


írj majd !

2012. okt. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!