Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek első terhességnél volt...

Akinek első terhességnél volt terhességi cukra, annak a következő terhességnél az elejétől kezdve kellett diétázni? Vagy csak ha kiderült, hogy megint rossz az érték?

Figyelt kérdés
Most 22 hetes vagyok, és még nem volt meg a terheléses cukor vizsgálatom, de más okból voltam a diabetológusnál. És lecseszett, vagyis nem engem, hanem a dokimat, hogy miért nem írták még nekem elő a diétát. Mert az éhgyomri cukrom picivel a határ alatt van...
2012. okt. 10. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Első gyerkőcömmel cukros voltam, most 19 hetes terhes vagyok, de nekem még nem kellett mennem. Védőnő már említette, hogy kérdezzem meg az orvosomat, hogy nem e küld el előbb. Pénteken megyek, úgyhogy majd rákérdezek.
2012. okt. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, mit mondanak neked, megírod majd légyszi? Mert nekem se a nőgyógyász, se a védőnő nem mondta, hogy diétázzak (pedig rákérdeztem), csak esetleg egy kicsit figyeljek oda, hogy teljes kiörlésű liszttel főzzek, meg durumtésztát egyek, ilyesmik. Hogy majd ráérek "koplalni", most egyek, amíg lehet. Erre ma meg lecseszett ez a doki, hogy ki volt az a hülye orvos, aki ezt mondta, mert hogy az elejétől fogva diétáznom kellett volna, és azonnal kezdjem el...
2012. okt. 10. 15:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem küldött el a dokim előbb most sem cukorterhelésre. Majd a 24. héten kell mennem. Hát kíváncsi leszek, hogy most is magas lesz e vagy nem. Sőt nem is mondta még azt sem, hogy diétázzak, pedig már 7 kb-ot híztam.
2012. okt. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megírtad. Én se hallottam senki mástól, hogy a cukorterhelés előtt már diétázni kéne, viszont nekem ez a pajzsmirigyes doki azt mondta... Nem tudtam, hogy mit tegyek, úgyhogy inkább csinálom a diétát. Nagyjából... Holnap megyek a cukorterhelésre, kíváncsi vagyok, mi lesz.
2012. okt. 24. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!