Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Befordult a baba fájhat ettől...

Befordult a baba fájhat ettől jobban a hasam?

Figyelt kérdés
27 hetes vagyok. Az utóbbi hétben elég sokat feszül,fáj, görcsszerű érzés van az alhasamban. Ma voltam 4D-n és a baba már be van fordulva. Ettől lehet ez a fájdalom? Ha lefekszem akkor elmúlik és szerencsére nem egész nap érzem. Félek, hogy esetleg nyílhat a méhszáj és attól van. Bocsánat ha buta a kérdés de első baba és féltem.
2012. okt. 10. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

ez a befordulástól van !

nekem is ezek voltak a tüneteim, mellesleg nyom lefele a baba , én óránként járok pisilni de csak csorog, és azért mert éppen akkor eltalálja a hólyagomat..


szóval ez mind rendben van.

ne aggódj.


36 hetes kismama

2012. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, egy kicsit megnyugodtam. Csak hát féltem nehogy baj legyen. További szép estét és Boldog Babavárást:-)
2012. okt. 10. 19:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne aggodj! Ettol fajhat! Nekem meg feszitett is a feje. Es amikor rugott, illetve nyujtozkodni probalt, akkor meg jobban fajt. Volt, hogy egy ideget nyomott el a nagy nyujtozkodasban, olyankor nem tudtam raallni az egyik labamra amig el nem mozdult onnan. Volt, hogy 2 percig is mozdulatlanul alltam es vartam, hogy visszakapjam a labamat.

A mehszaj nyilasat pedig elmeletileg nem erezheted. En ugyanezt kerdeztem a dokitol, es azt mondta, hogy az nem erezheto.

Kitartast es jo egeszseget nektek!

2012. okt. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 27 hetes terhes vagyok, és 3 napja van ugyanez. 3 napja éjjel keltem égő görcsös érzésre, tegnap este meg órákon keresztül fájdogált. Én is attól féltem, hogy nyílik a méhszáj. Bevettem jó sok magnéziumot és pihentem. Ma semmi. Én csak jövő héten megyek uh-ra, úgyhogy nem tudom, hogy befordult-e, de nagyon sokat mozgolódik, úgyhogy vele biztos minden rendben. Ma reggel határoztam el, hogy ha még egyszer begörcsöl, akkor irány az orvos, de azóta nem volt ilyen... úgyhogy szerintem sincs baj, de a para bennem van. ( én írtam ki amúgy tegnap előtt azt a kérdést, hogy ez a fájdalom normális-e). De akkor tök egy cipőben járunk. Te mikorra várod? n jan 2. :)
2012. okt. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok 3-4 hete, mióta befordult. Mihelyst mozgok, feszül. Alig tudok emiatt menni, mert ha valahová elindulunk az nagyon nem tetszik neki, de az se, ha pl. mosogatok.


A félelem amúgy részemről is megvan a méhszájjal kapcsolatban, ma megyek dokihoz, így délre már megtudom, hogy az ok-e.


31+3 hkm

2012. okt. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, sokkal nyugodtabb vagyok, hogy más is tapasztal ilyet:-)

Én január 5-re vagyok kiírva de a tegnapi UH méretek szerint a gép jan.2-t írt ki. Vagy kicsit nagyobb baba lesz vagy előbb megszülünk:-) Még egyszer köszönöm mindenkinek és további Jó egészséget kívánok Nektek is:-)

2012. okt. 11. 09:52
 7/8 anonim ***** válasza:

3as! Én megéreztem a méhszáj nyílását, és ez volt a szerencsém, mert különben 32. héten megszültem volna. Erős, feszülős érzés a baba mozgásától függetlenül, folyamatosan+ görcsölés, keményedés, derékfájás. Szóltam a dokimnak, megvizsgált, jól éreztem: 2000-ről 1100 lett a méhszáj, másnap már benn voltam a kórházban: agyontömködtek magnéziummal, infúzióval, szigorú ágynyugalom, nem kelhettem fel, csak wc-re és enni mehettem. 1 hét után hazaengedtek, de itthon csak feküdnöm szabad. Lassan, óvatosan csinálok mindent, ami olyan, a férjem magára vállalta. A kisruhákat kimostam, vasaltam... Viszont ülni és menni nem bírok. Azonnal keményedek és ki sem lazul, amíg le nem fekszek...


A kérdezőnek! A baba feszít, ez tény, de még nem biztos, hogy úgy marad, még fordulhat... De remélhetőleg nem fog! Az enyém sem tette, ő pedig állandóan fejvégű volt, remélem nem szülés jut eszébe változtatni... A méhszáj nyílását a hüvelyedben érezheted, ha fentebb, az csak a baba! De ha szeretnél megnyugodni, hívd fel az orvosod, de 28 hetesen van egy kötelező belső vizsgálat, ahol a méhszájat nézik...


35+4 hkm

2012. okt. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, neked is köszönöm a választ. Sajnálom, hogy így jártál, nem bírnám, hogy állandóan feküdni kelljen. Tegnap voltam orvosnál, megnézte és azt mondta teljesen zárva a méhszáj, szóval effelől megnyugodtam. Sok pihenést ajánlott meg persze magnézium halomban. További szép problémamentes Babavárást és kitartást Kívánok Neked is:-)
2012. okt. 13. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!