Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba névnap párnappal a...

A baba névnap párnappal a születésnapja után, adnátok így számotokra tetsző nevet? (bővebben)

Figyelt kérdés

Eléggé válogatósak vagyunk, de abban az értelemben, hogy szeretnénk egyszerű, és rövid nevet adni a babócának. Egy név van amiben ki tudunk egyezni a párommal, de kiderült hogy a kiírt szüléshez képest pár napra lenne az adott névnek a névnapja...

És most elbizonytalanodtam, hogy jó-e ez így.

Adnátok azt a nevet a gyereknek ami tetszik úgy, hogy a szülinapjához képest rá pár napra lenne a névnapja is?...


2012. okt. 15. 18:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Miért ne? Az sem biztos, hogy a baba a kiírt időpontban születik meg. A fiam két héttel később született, mint ahogy ki voltam írva.
2012. okt. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

nekem május 4.-én van a névnapom és május 10.-én születtem. anyuék tudták, hogy leszek... ráadásul túl is hordott szegénykém pár nappal, szóval az is benne volt a pakliban, hogy pont a névnapomon fogok születni :D de nem így lett :)


egyébként szerintem nem baj. főleg, hogy úgysem tudják napra pontosan belőni, hogy mikor akar megszületni a pici :)

2012. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 kittycica1987 ***** válasza:
Írd be a google-be hogy melyik névről van szó. Álltalában minden név többszőr van egy évben. Nem kell nektek azon a napon ünnepelni a névnapot :) Mit választottatok egyébként?
2012. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ami mindkettőtöknek tetszik, illik a vezetéknévhez, jó hangzású, azt adjátok! Sokadik szempont, hogy a szülinaphoz közel van. (értem az aggályt, nekem is így van, és bizony..nagyobb korban ez sokszor praktikus összevonást eredményez.. de hát túléltem/túlélem:))
2012. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

második vagyok. javítok kicsit :)

anyuék természetesen tudták hogy leszek.. azt akartam írni, hogy tudták, hogy lány leszek :)

2012. okt. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kisfiam dec. 2-án született, dec. 30-án van a névnapja. Szerinted? :-))

De csak ez az egy név jöhetett szóba, amelyik mindkettőnknek tetszett és passzol a vezetéknévhez. Hát ez van. Próbáljuk külön-külön tartani az ünnepeket :-)

2012. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A 3-as válaszolóval tökéletesen egyetértek! Nézzétek meg, hogy az adott névnek mikor van más napja, biztos van máskor is, nem csak egy napon.

De az is nyilvánvaló, hogy nagy valószínűséggel nem a kiírt napon fogsz szülni (a babák 5-max 10%-a születik a kiírt napon)

2012. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Persze.A mi kisfiunk május 13.-án született,a névnapja május 19.-én van(Milán).Emiatt nem mondtunk volna le a névről.
2012. okt. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 kittycica1987 ***** válasza:
Mi elvileg január 9-re vagyunk kírva a kisfiunkal, de már a szilvesztert rebesgetik az ultrahangon. A névnapja március 21.-én lesz apa szülinapja után 2 nappal :) Nálunk így alakult. Amúgy a 3-as voltam újra
2012. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

hát majd meglátjuk.. köszönöm a válaszokat.

Mi jan végére vagyunk kiírva, és az Adél név lenne az.. de csak jan 29én van 'Adél nap' :)

de ezekszerint nem feltétlenül mondanak le a többiek sem a választott névről ilyen esetben...


Azért vacilálunk mert szegény... egyszerre le lenne tudva kb. az összes őt személyesen érintő ünnep és ez olyan.... hm. :)

2012. okt. 15. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!