Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit szoktatok szánni a...

Mennyit szoktatok szánni a szülinapi, karácsonyi és a névnapi ajándékokra? Vagy legutóbb mennyit költöttetek összesen ezekre az ünnepekre?

Figyelt kérdés

2012. szept. 15. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Átlagban 5000/fő. Kb. 8 embert kell megajándékoznunk karácsonykor!

Szülinapra, névnapra is kb. ennyit!

2012. szept. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagy családunk van, így nem mindenkinek ajándékozunk, ezt már rég megbeszéltük. Aki mindig kap: nagyszülők, dédszülők, keresztszülők, keresztgyerekek, meg a szűk családunk: mi ketten, meg egy gyermek -októbertől kettő.

Szülinapra mindig mi vesszük a tortát, ezt már megszoktuk, így az ajándék emellé általában 2-5000 Ft. A gyerekeknél torta + 5-7000Ft ajándék.

Névnapra egyszerűbb, felnőttnek virág vagy egy üveg ital, a gyerekeknél itt sem lehet megúszni 5000 alatt.

Karácsony: Felnőtteknél inkább jelképes (kivéve, ha összefogunk a tesóimmal, így nagy ajándék is összejön), a szűk családi körben 10000 körül/fő.

A gyerekeket nem lehet sokkal kevesebből megúszni, bár jó akciókkal sikerül (sajnos ilyenkor gyakran elcsábulunk, és kap még valamit, hogy az összeget elköltsük)

Már most vásárolunk karácsonyra, vannak webáruházak, ahol jó akciók vannak már most, felhasználjuk a kuponokat-most a Nők Lapjában volt, jövő hónapban a Glamourban lesz. 20% kedvezmény sokat jelent egy drágább társasjátéknál pl.

2012. szept. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem szülinapja december végén van, és 3 névnap is a szűk családból. Szóval necces. Már októbertől készülni kell a pénz miatt. Gyerekekre költök többet, de így is 5 ezer ft alkalmanként kb. A felnőttek inkább jelképes ajándékot kapnak.
2012. szept. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 1 gyerekünk van, a családban pedig megbeszéltük, hogy nem ajndékozunk, csak a nagyszülők az unokáknak. Így csak a sajátunknak veszünk, szülinapjára 15e ft volt márciusban, a karácsonyi ajándék az bizti több lesz, 20e ft biztos lesz. De nekem így azért könnyebb, hogy csak a sajátomnak kell vennem :)
2012. szept. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mi már rég nem adunk senkinek semmit

gyereknek se

összejövünk, eszünk, erre van keret

2012. szept. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi elég sokat(2gyerek+1-2 héten belül érkező 3. baba).Le sem írom,mert egyből lepontoznak(holott megdolgozunk érte,40 évesek leszünk,szóval nem a szülők tömik a zsebünket)
2012. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

elég félreérthetően tettem fel a kérdést, bár így is hasznosak voltak a válaszok :)

szóval a gyerekekre mennyit költötök ezekre az ünnepekre, értem itt ezalatt a tortát, bulit, kiegészítőket, játékokat.


én is azért vagyok gondban, mert decemberi a fiam, egymás után van a karácsony, szülinap, mikulás.

már elég nagy ahhoz, hogy felfogja, Pistike drágább ajándékot kap, stb. de azért annyira jól nem állunk, hogy 20.000.-os ajándékot vegyünk minden ünnepre.

ezért érdekelne, hogy mi az "átlagos"

2012. szept. 16. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:
3 gyerekünk van.névnapra és szülinapra 3000 körül kapnak vmit+szülinapra tortát.Vendégséget úgy tartunk hogy 2-3 ünnepet összevárunk és együtt tartjuk meg.Karácsonyra átlag 7-9000 ft ért kapnak vmit.
2012. szept. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!