Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kézfej és az ujjak zsibbadás...

A kézfej és az ujjak zsibbadása reggelente, emelkedett vérnyomás. Elképzelhető, hogy figyelnem kell? 32+6 km.

Figyelt kérdés

Vérnyomáscsökkentőt szedek, így 140 körül szokott mozogni. A lábszáramon nem látok különösebb vizesedést, viszont az ujjaim zsibbadnak reggelente és a gyűrűmet már nehezen tudom felhúzni, megmarad a körvonala kb 5 perc után.

Nézessek fehérjét a vizeletben. Ez toxémia gynús lehet? Kezdődhet így? orvoshoz 1 hét múlva van időpontom, akkor tudok vizeletkérő papírt kérni tőle.



2012. okt. 16. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom hogy mindenképpen menj el a védőnőhöz és nézze meg a fehérjét a vizeletben.

Ha nincs benn akkor az jó.


Mit jelent az hogy 140 körül szokott mozogni? Átlépni a 140-es határt vagy csak megközelíti azt?

És a pered az mennyi? Pulzusod?

Ezek is nagyon fontosak.


Én is vérnyomásgondokkal küzdök, emiatt kiemelten figyel ránk a dokim. És ezért tudom hogy mi a fontos toxémia figyelésekor.

Nekem 2 hetente kell mennem a dokimhoz ahol tüzetesen átnézi a vérnyomás naplómat, és ha valami nem tetszik neki már variálunk a gyógyszereken.


A vizesedés az nem feltétlenül jelzi a toxémiát ( ezt is a dokimtól tudom!!!), mert a terhesek 95%-ára jellemző.

2012. okt. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

138-155 között mozog a vérnyomásom, a per érték 70-100 között. A pulzus ált 90-100 között. Nekem azt mondta a doki, hogy elég,ha már az egyik érték magas, akkor figyelni kell. Ezért emelte meg 2X1-re a dopegitet és azt mondta, hogy a 138-139 annyira közel van a 140-hez, hogyha tartósan ilyen, az nem jó, de amig nincs fehérje addig nagy baj nincs, viszont 3 hetente küld majd vizeletvizsgálatra.

Egyszerűen csak érdekel, hogyha csökkentő meleltt is 140 körül van, akkor jelezhet e bajt később...

2012. okt. 16. 08:22
 3/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Hát.. nem kertelek, igen jelezhet bajt. Épp ezért nem értem a dokidat, hogy miért nem ad még valami vérnyomáscsökkentőt pluszban a dopegyt mellé mert ez nyilvánvalóan nem használ.

Normális szinten kell tartani, de legalább 135 alatt.


Az én dokim azt mondta a per érték az rendkívül fontos, hogy 90 fölé ne menjen.


Szerintem menj el a dokidhoz és addig ne hagyd békén míg nem ad még egy fajta vérnyomáscsökkentőt.

És kerüld a sózott ételeket, a mesterséges ízfokozós ételeket. Igyál sok vizet naponta.

2012. okt. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jövöhéten megyek, viszem a vérnyomásnaplómat, addigra meglesz a vizelet eredménye is. A per érték jóval riktábban megy 90 fölé, mint az első érték 140 fölé.

Neked mennyi szokott igy lenni, hogy több gyogyit szedsz?

2012. okt. 16. 08:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nézd, azt tudnod kell rólam hogy én pár évvel ezelőtt voltam várandós.

Nem igazán foglalkozott az orvos velünk. Látta hogy emelkedik a vérnyomásom, hisz a védőnő is mért 140/100-at, de volt hogy 150/100-at.

Annyi volt hogy adott rá cordaflexet 2x1-et.

Semmit nem használt. Már én kísérleteztem itthon mindenfélével hogy lemenjen a vérnyomásom. pl. literszámra ettem a fokhagymakrémlevest stb-t.

Aztán egy alkalommal a védőnőm 160/100-at mért, és azonnal be kellett mennem a kórházba. Már fehérje is volt a vizeletemben. Mire beértem 210/110 lett.

Azonnal infúziót adtak mindkét karomba, nyugtató injekciókat kaptam a combomba. Kb. 6 féle vérnyomáscsökkentő volt az infúziókban. Azt mondták már egy elefántot ki kellett volna ütnie akkora dózisban kapom, nekem mégis alig akart 150 környékére lemenni a vérnyomásom.

Na, nem részletezem. A lényeg annyi, hogy annyira károsodott a méhlepény és nem látta el a funkcióját hogy a babámmal bármikor baj történhetett volna és ezért az azonnali császárt javasolták.

Akkor voltam 25 hetes... Hiába sírtam akkor már, hiába kérleltem a jóistent, vagy bárkit, akkor már nem volt visszaút...

Mindössze pár napot élt az én kis Drágaságom... azt hittem beleőrülök a tudatba hogy elveszítettem.


Sokáig nem akartam babaát, mert csak Őt akartam visszakapni. Aztán ahogy teltek a hónapok, az évek, mégiscsak vágyni kezdtem egy kisbabára.

Persze előtte kivizsgáltattam magam stb. Nem találtak semmit.

Viszont: az orvosommal úgy vágtunk bele hogy nagyon-nagyon szigorú kontroll alatt leszek.

Ahogy megtudtam hogy babát várok, azonnal hívtam. Befektetett a kórházba, mert injekcióznom kell magam a méhlepény jó vérellátottsága miatt és hogy megtanuljam a szurit beadni magamnak. ( mert ő azt mondja aki toxémiás lesz, annak már a legelején a méhlepény "betegen" kezd fejlődni, kis erek elzáródnak, a vér besűrüsödik. Ezért nem tudja a megfelelő funkcióját ellátni és súlyosabb esetben ez akkora terhest ró a szervezetre hogy megemelkedik a vérnyomás- olyan drasztikusan mint anno nálam- és az egész folyamat megállíthatatlan)

A vérnyomásomra eleinte egyféle gyógyszert kellett szednem. De egyszer a pert nem találta tökéletesen jónak, máskor meg a pulzusomat, ezért ma már 3 féle vérnyomáscsökkentőt kell szednem más-más dózisban.

Ezekkel 116-125 között mozog. A per értékem az 70-80 között.

2 hetente látni akar, de ezt én is igénylem.

A védőnőm is egy tündér aranyos, mert minden egyes alkalommal (tehát 2 hetente hozzá is) amikor nézi a vizeletet én olyan vagyok mint aki tiszta dilis, míg az eredményt meg nem tudom, de közben folyton nyugtatgat és próbálja elterelni a figyelmem.


Ne haragudj hogy ilyen hosszú regényt írtam. Csak azt akartam hogy nehogy azt hidd, hogy én itt tudatlanul osztom a tanácsot neked.

Nagyon is tudom hogy a toxémia mivel jár. Sajnos.

2012. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom a kisbabádaat, őszintén. És bele sem merek gondolni,mert elfog a sírás....

Nem hittem hogy tudatlanul osztod az észt, azért irtam ki a kérdést, hogy nálam tapasztaltabbak irjanak, pont azért hogy ne legyen baj. Amúgy hol fogsz szülni, és mikor? A fokhagyma jó a vérnyomásra? Csak mert én hetente megeszek majd egy fejjel nyersen, szendvicshez....

Fiad vagy lányod lesz? Nekem fiam, most leszek pár hét múlva 25 éves.

2012. okt. 16. 09:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, azt mondják a fokhagyma jó.


Viszont azt mondta az orvosod hogy figyelj oda mit eszel és mit iszol?

Mert amik sósak, vagy ételízesítősek, mesterséges ízfokozós ételek, azok mind-mind emelik a vérnyomást.

Én nem ehetek semmiféle felvágottat, szalámit, kockasajtokat, kenhető sajtokat, májkrémet stb.

Édességeket sem, bár 2 hetente azért néha megeszem 1 kocka csokit...

Semmi üdítő, kizárólag mentes víz, vagy tej.

Sok zöldség, és sok gyümölcs.

Minden ételt sómentesen eszek. Eleinte furcsa volt, de már megszoktam.


Nem tudom hogy milyen nemű a babám, mert olyan kis huncut hogy sohasem mutatta eddig még meg magát.

Amikor 4D-ben néztük akkor is 3-szorosan beszorította a lábai közé a köldökzsinórt hogy csakazért se láthassuk :-)

Szóval nekünk meglepetés.

Szombathelyen fogok szülni.

És te?

2012. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Semmi étrendre utalót nem mondott a dokim. Lehet,hogy még nem találta indokoltnak, de mostmár kiváncsi vagyok jövőhéten mit szól a vérnyomásnaplómhoz. Én vegetát nem használok, sózni normál mértékben sózom az ételt, viszont édességet eszek, nem is bírnám,mert a cukrom annyira alacsony,hogy édességrohamok törnek rám minden nap 1-2 alkalommal. Viszont mozgok is, vannak háziállataink, takarítok,jövök-megyek.

Én budapesten szülök,decemberben, már nagyon várom,hogy túl legyek rajta,mert a nagy hasam miatt szörnyen nehéz még a cipőmet is bekötni.

Neked van szülésznőd? Mi nem fogadtunk,mert az orvos is sok pénzt "visz el", de úgy érzem, legalább ennyit meg kell tennem a megnyugvásomért. Azt mondják,hogy nálunk a szülésznők aranyosak, kedvesek.Remélem én is ezt fogo tapasztalni. Te mikor szülsz?

2012. okt. 16. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!