Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti magas vérnyom...

Terhesség alatti magas vérnyomás, egyenlőre fehérje vizelése nélkül. Nyugalmi állapotban nem szabad 140/90 fölé mennie a vérnyomásnak?

Figyelt kérdés
Naponta többször mérnem kell, és ha 140/90 fölé megy a vérnyomás, akkor dopegytet kell szednem. Átlagosan 137 körül szokott lenni, de kb egy nap egyszer 140-155 között van. Általában leülök egy pár percre mielött megmérem, de azt nem kérdeztem meg a dokimtól, hogy általános teendők közepette/után nem szabad ennyinek lennie? Mert gondolom azért kevés ember van aki egész nap pihen.
2012. szept. 24. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ez volt, csak kicsit magasabb, 150/90. Nekem sem volt fehérje a vizeletben, 25-ödik héttől szedtem Dopegyt-et.. Szerintem mondd el az orvosnak, hogy 140/90 fölé megy néha és tegyél úgy, ahogy ő javasolja. Még mindig inkább Dopegyt mint hogy baja legyen a picinek. Sajnos a magas vérnyomás hatással van a méhlepény vérellátására.. Inkább ne kockáztass.. Jó babavárást!!
2012. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vérnyomást csak nyugalmi körülmények között szabad mérni. Akár csinálsz valamit, akár eszel, akár pisilsz, utána 15 percet minimum várj. Ha védőnőhöz megyünk, ő is vár minimum negyed órát a méréssel. De a vérnyomásmérő leírásában is szerepel.
2012. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy méred, ez elég magas, és sajnos még lehet magasabb... nekem is folyamatosan 140/90 körül volt, aztán az utolsó napokban még följebb ment...


145/95-tel befektettek a kórházba, a dokim mondta, hogy neki a tapasztalata azt mutatja, hogy itt gond lesz...

Másnap iszonyú fejfájással ébredtem, és akkor már 190/110 volt a vérnyomásom, és semmivel nem lehetett levinni (pedig a végén már infúzióban kaptam a vérnyomáscsökkentőt). Akkor jelent meg először fehérje a vizeletemben és csak minimális mennyiségben! Sürgősségi császár lett belőle, preeclampsia miatt!


Szóval nem szabad elbagagatellizálni, én most nem ijesztgetni akarok senkit, csak tudom, hogy azt mondogattam én is, hogy 140/90 az nem olyan vészes, meg fehérje sincs, tuti nem lesz gond, de ha a dokim nem fektet be... A preeclampsia nem előzmények nélkül, hirtelen alakul ki, vannak jelek, de nagyon oda kell figyelni és ha bármelyik érték feljebb megy, azonnal doki!

2012. szept. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor kiváltom és elkezdem szedni. Igaz, inkább megelözöm a bajt, csak nem örülök a gyógyszernnek. Köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 25. 07:03
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is magas volt a vérnyomásom a terhesség alatt és így kezdődött,mint nálad.dopegytet szedtem és betalocot.folyamatosan mérnem kellett a vérnyomásom, és volt,hogy 160/110re is felment.1 hetet kórházban is voltam.hál istennek nem lett bajunk.próbáld csökkenteni a sóbevitelt is,illetve sok almát egyél,az is használ.
2012. szept. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!