Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, szed valaki közülete...

Kismamik, szed valaki közületek DM-ben kapható magnézium tablettát?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amiben 500 db van, és 2 db 375 mg-ot tartalmaz, így ha 3-at veszek be, bőven fedezi a napi ajánlott 500 mg magnéziumot. Miért csodálkozik mindenki, amikor elmondom, hogy én ilyet szedek és nem a drága gyógyszertári változatokat?
2012. okt. 17. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ezt szedem, meg a folsav+b vitamin készítményt. Ez utóbbi is valami 700-800 Ft között van. Miért adjak ki több ezer forintot vitaminokra? :))))
2012. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mennyiért lehet ezt a dmbe kapni?
2012. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is dm-est szedtem és most is azt fogok. Amúgy van olyan is ami magasabb magnézium tartalmú, majd nézd meg. A folsavból is ilyet szedek meg a vasból is ilyet szedtem az előző terhességemnél. Sokkal olcsóbb és ugyanazt tartalmazza.
2012. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is szedtem ilyet, de a vége felé már nagyon keményedik a hasam, így a 31. héttől áttértem a magnézium citrátra, ami orvossal felíratva nagyon olcsó.


A DM-es változattal az ajánlott napi 1500mg-ot fedezni elég macerás lenne, szedhetném marokszámra.

(500mg semmire sem elég ha keményedik a has.)

2012. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Én sem akartam olyan sok pénzt kiadni, szerintem nagyon jó vitamin készítményeket lehet kapni a DM-ben, várandósság előtt is szedtem néhányat! Egyébként a magnézium azt hiszem olyan 1000-1500 Ft körül van az 500 db, már rég vettem, lassan elfogy. Lehet, hogy legközelebb megnézem a magasabb mg tartalmú bogyót, köszi a tanácsot!
2012. okt. 17. 19:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Meg van szopogatós magnézium is. Érdemes megnézni mindegyiknek a magnézium tartalmát és aztán megnézni mellé az egységárat, hogy db-ra leosztva hogy jön ki. Én azt hallottam még, hogy a pezsgőtablettákat nem érdemes inni, mert lerakódhat a vesében. Érdemesebb a bogyókat vagy a szopogatóst.
2012. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!