Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet csökkenteni a...

Hogyan lehet csökkenteni a TSH értéket babásodáshoz?

Figyelt kérdés
A TSH értékem határon belül van, de sok helyen azt olvasom, hogy 1 körüli érték a jó. Ha a dokim nem ad rá semmilyen gyógyszert, mert szerinte jó az érték, akkor vmilyen gyógynövénnyel, teával... lehet csökkenteni az értéket?

2012. okt. 17. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia. Mivel nekem alulműködésem van, én csak gyógyszerrel tudom a 2 alatt tartani a tsh-t. Azt nem tudom van-e erre vmi gyógynövény vagy tea. Nem tudom milyen orvos mondta neked, hogy jó az értéked, ha körzeti akkor azt tanácsolom, hogy inkább keress fel egy endokrinológust vagy egy olyan nőgyógyászt aki ért a pajzsmirigyhez is, nekem is ilyen van. Az én értékem sem volt kettő alatt amikor teherbe estem, emlékeim szerint olyan 3 körül volt és megfogant így is a kislány, de a dokim is azt mondta, hogy nem az a lényeg, hogy milyen értékkel esel teherbe, mert szerinte ez nem függvénye, a fontos az az, hogy a terhesség ideje alatt célszerű két havonta nézetni a tsh-t mert az csúnya dolgokat tud okozni, ha nincs rendben. pl. vetélés, de gondolom erről tudsz.

Úgyhogy inkább keress fel egy hozzáértőt, biztos ami biztos. 34 hkm

2012. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem fél éve 4,46 lett a TSH-m és egyik doki sem adott rá gyógyszert ( az egyik a nőgyógyász, a másik az endokrinológus). A patikában vettem JÓD Plusz étrend-kiegészítőt. A doki mondta, hogy ha akarom akkor szedhetem nyugodtan. 2x1-et szedek belőle, most voltam nem rég újból vérvételen és 1,6 lett a TSH-m. Nekem be jött, lehet, hogy másnak nem. Én nem akarok senkit rábeszélni!
2012. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Fél év alatt sikerült levinnie az értéket?

Te is a nődokidat kérdezted meg hogy szedheted-e?

2012. okt. 17. 14:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, a nődokit megkérdeztem, azt mondta ez az érték teljen jó, de ha gondolom akkor szedjem nyugodtan. Hát én szedem. Amúgy 1 havi adag az én patikámban 795 Ft. Nem egy nagy összeg.
2012. okt. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És Te is babát szeretnél?

Szerintem én is rákérdezek a dokinál, mit szól hozzá, hátha segít nekem is levinni az értéket:)

2012. okt. 17. 15:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát én már majdnem 6 éve csak szeretnék, úgyhogy reménykedem, hogy most már a következő mensim nem jön meg.
2012. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szorítok hogy úgy legyen :) Remélem nálam is bejön!
2012. okt. 17. 15:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is szorítok neked!
2012. okt. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
csak gyógyszerrel lehet levinni.Évekig nem estem teherbe,aztán kiderült,hogy 5.9 a tsh-m,kaptam rá gyógyszert,az levitte először 2-re,majd 1.6-ra.Még így sem lett baba.Aztán a harmadik hónapban lement 1-re,és terhes is lettem.36 hetes vagyok. De ahogy terhes lettem,rögtön emeltek az adagomon,és havonta nézték a tsh-t.
2012. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sikerülhet magasabb értékkel is a baba, egy barátnőm, 5-6közötti értékkel lett terhes!
2012. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!