Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16-17 éves lányoknak abortuszh...

16-17 éves lányoknak abortuszhoz kell szülői beleegyezés vagy muszáj róla tudniuk?

Figyelt kérdés
a srác 19

2012. okt. 24. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Kell.
2012. okt. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kiskorúnál kell a szülői beleegyezés. Ezt a kérdést egyébként sem ártana velük megbeszélni.
2012. okt. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kell.Nekik is alá kell írni a papírt.
2012. okt. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elég az egyik szülő is.
2012. okt. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alap dolog, hogy egy kamasz szülei tudnak egy ilyen súlyos dologról! (Mind a terhességet, mind az abortusz lehetőségét illetően) Számomra ez nem lenne soha kérdés!

A beleegyezésük elengedhetetlen, így ebből adódóan elkerülhetetlen, hogy tudjanak is róla. Azért ilyenkor ledöbbenek egy kicsit. Remélem az én lányom nem fog így titkolózni előttem, bármiről is legyen szó!

2012. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon 18 éves korig kell a szülő/gondviselő/gyám által aláírt műtéti beleegyezés, pont ugyanúgy, ahogy bármi más nem életmentő műtéthez is. Ha a szülő ellene van, a gyámügy ugyanúgy megadhatja, viszont a szülőt ők is meghallgatják, szóval ez az út nem alkalmas arra, hogy a szülők ne tudjanak róla.

Néhány más EU országban viszont csak 16 éves korig kell a beleegyezés, ahogy pl. Spanyolország, Románia, vagy 14 éves korig mint Ausztria.

2012. okt. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 - "Azért ilyenkor ledöbbenek egy kicsit. Remélem az én lányom nem fog így titkolózni előttem, bármiről is legyen szó!" - ezzel én is hasonlóan vagyok, de tudod, a dolog a két félen múlik, és az ember ilyenkor azért döbben le, mert szülőként hajlamos önmagából kiindulni. Amelyik családban mindent meg lehet beszélni őszintén, ott nyilván az őszinteség a természetes és elvárható, de sajnos vannak másféle szülők, családok is...
2012. okt. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kell. elég az egyik szülő aláírása, vagy a gyámodé, ha esetleg azért kérdezted ,mert pl. a nagyszüleid nevelnek és a szüleid nehezen elérhetőek.
2012. okt. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
amúgy is csak egy szülőm van de azzal nem vagyok jóba..
2012. okt. 25. 18:18
 10/10 vik_17 válasza:
Nekem masfel honapja volt mutetem es en is csak anyamnak mondtam el valoban nehez volt elmondani de muszaly volt
2012. okt. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!