Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhes vagyok, a...

10 hetes terhes vagyok, a nőgyógyász eddig nem mondta, hogy szedjek vitamint (pedig a vérvétel eredményét is látta) , csak a háziorvos mondta 1 hete az Elevitet és írt fel Martofer flór-t. Lehet baja a babának, ha terhes vitamint még nem szedek?

Figyelt kérdés
Terhes vitamint még mindig nem tudtam venni, csak Supradyn F-et szedek (az még van itthon) és Martofer flór-t szedek mellete.
2008. máj. 21. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja nem lesz a babádnak.Az elevit is jó.
2008. máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nem hiszem, hogy emiatt baja lenne. Olyan kismama is van, aki nem szed terhesvitamint. Ha más vitamint szedsz az is jó, és egyél sok gyümölcsöt és zöldséget.

Üdv, 32 hetes kismama

2008. máj. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokan nem szedünk vitamint, én sem szedtem.

Jobban hiszek a természetes dolgokban, sok vitamin, gyümi, változatos táplálkozás-és emellet az irodalom szerint sincs szükség plusz vitaminra.

Nekem sem mondott semmit a doki, és nekem is furcsa volt annó. Se nem ajánlotta, se nem tilottta, szóba sem hozta. Pedig talán ejthetne pár szót a dologról...

2008. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim, hogy ha gondolom szedhetek terhesvitamint, de ő ezt nem tartja lényegesnek, nem a híve. 14 hetes vagyok, és Gravidát szedek heti 2x-3x+folsavat.
2008. máj. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A supradyn is csak vitamin, teljesen jó, az elevit csak úgy van összeállítva hogy alkalmassabb legyen, de a nőgyógyászt kérdezd meg mert néhány vitamint túl lehet adagolni és nem hinném hogy a háziorvosnak kéne felírni ilyenkor bármit is. Martofer flór is inkább a nőgyógyásztól kérdezd. Nekem például mondta a nődoki, most 10 hetesen hogy kétnaponta szedjem csak az elevitet, mert akkora lesz a baba hogy ki se fér. Mindent amit javasolnak érdemes megkérdezni a terhesgondozáson, mert ha én mindent szednék amit mondtak akkor jóllaknék a vitaminokkal.
2008. máj. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!