Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 Hkm azt szeretnem hogy nagy...

6 Hkm azt szeretnem hogy nagy egeszseges kisbabam szulessen? Tobbi lent

Figyelt kérdés
A sogornom nemreg szult 28 kg sikerult meghiznia ami nekem rengetegnek tunik de hat a kicsi csak 2.7 kg es 47 cm lett es arra gondoltam hogy ezt azert nem normalis hogy o akkorara meghizott es a gyerek megis kicsi maradt. En nem szeretnek olyan sokat hizni de megis szeretnem hogy a baba rendesen fejlodjon es nem bannam ha legalabb 3 kg legyen . Tudom hogy a genetika is beleszol a dolgokba de hat azert biztos lehet azert tenni hogy a magzat szepen fejlodjon?
2012. okt. 26. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Étkezz kiegyensúlyozottan, egészségesen, ha gondolod az orvosoddal megbeszélve szedj vitaminokat. Kis születési súlyt pl. a terhesség alatti dohányzás okozhat. Nem hiszem, hogy a sógornődnél összefügg a hízása a baba születési súlyával.
2012. okt. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem kell kettő helyett enni. egyél egészséges dolgokat, meg minimális cukrot. De szerintem nem ezzel kéne foglalkoznod most. Ha nagy és egészséges babát szeretnél, ne fogyózz.... most Ő a fontos.
2012. okt. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is szerettem volna ha legalább 3 kg-os babám születik, dehát csak 2750 gramm és 50 cm lett. Mondjuk egy az hogy 37. hétre született, kettő hogy alapból kicsi és vékony vagyok. Egész terhesség alatt 9 kg-t híztam. Attól hogy nem volt 3 kg, teljesen egészséges újszülött volt, és hála az égnek mai napig is az. Most 7 hónapos és 8200 gramm. Úgyhogy szépen megnőtt idekint! :)
2012. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kicsi, és vékony vagyok. 22kg-t szedtem fel a terhességem alatt, 46-al kezdtem és 68-al mentem szülni. A fiam 3880gr 51cm volt. Most 5 és fél hónapos 9500gr és 70cm. Anyatejes baba. Én meg 49kg vagyok.
2012. okt. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon fűgg össze az anya hízása a baba méreteivel. Ez nagyrészt genetikától függ, ha amúgy minden rendben van. Extrém kis súlyt okozhat ha a baba nem jut elegendő tápanyaghoz (pl a lepény elmeszesedése miatt), extrém nagy súlyt pedig az anya cukorbetegsége okozhatja.

Hidd el, a baba súlyából (normál határok között) egyáltalán nem lehet következtetni az egészségi állapotára.

Az én babám pl 2150 grammal és 43 cm-el született, teljesen egészségesen. Valószínűleg az én alkatomat örökölte, én sem vagyok nagydarab, 150 cm és 47 kg vagyok.

2012. okt. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!