Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki semmilyen...

Van itt olyan, aki semmilyen terhesvitamint nem szedett, és mégis szép, egészséges babája született?

Figyelt kérdés
Nagyon ellene vagyok a terhesvitaminnak, és úgy gondolom, megfelelő táplálkozással bár nem annyi,de épp elegendő vitamint be tudok juttatni a szervezetembe, ami a kicsinek is elég. Mi a véleményetek? Pozitívat, negatívat egyaránt szívesen fogadok.

2012. okt. 25. 12:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Én nem szedtem, elég volt a sok gyümi, amit minden nap ettem. Van egy 6és fél, és egy 3 éves fiam, most 32 hetes terhes vagyok, most se szedtem semmit.
2012. okt. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
Régen sem volt terhesvitamin, mégis egészséges babák születtek. Ha nem szeretnéd, ne szedd, figyelj jobban az étkezésre, és a vitamin pótlásra. ennyi. bár én azért szedem. jön a tél, oviban dolgozom, jobb ha nem kapok el semmit, hátha ez segít :)
2012. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Első kettőnél szedtem, Maternát, de a harmadiknál semmit, mert nem esett jól, folyamatosan hányingerem volt tőle. Amúgy is hánytam sokat anélkül is, így nem szedtem, inkább tejtermékeket, gyümölcsöket stb.ettem többet.Teljesen egészséges lett mindhárom babám.
2012. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az első babánknál egy pár szem elevitet vettem be a 9 hónap alatt, max. 10-et, szóval lányegében semmit. Viszont törekedtem arra, hogy minél több zöldséget, gyümölcsöt egyek. Gyönyörű, egészséges kislányunk született, 3100 grammal. Most várjuk a kistesót, vele félidő körül beszedtem egy doboz gravidát. Most is ügyelek arra, hogy megfelelően táplálkozzak. Nem vagyok ellene a terhesvitaminoknak, de azt gondolom, felesleges 9 hónapig minden nap szedni. Persze aki rengeteget hány, vagy javarészt a téli-tavaszi hónapokban kismama, annak jobban van szüksége ilyen formában is a vitaminpótlásra.
2012. okt. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
A terhesvitamin nem a babáért van. Ő elveszi magának, mai kell. A vitamin azért van, h az anya szervezete ne merüljön ki a 9. hónap végére, mert akkor jön a szoptatás, ami elég megterhelő a szervezetnek.
2012. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességemnél nem szedtem, ő sajnos 6 hetesen elment. Most, a második terhességemnél szedem, bízom benne, hogy segít. Nem azt mondom, hogy az első azért ment el, mert nem szedtem vitamint, de akarom hinni, hogy segíti a babát. Most vagyok a 9. hétben, és lekopogom, eddig minden rendben. Édesanyám idejében sem volt vitamin (vagyis biztos volt, de nem volt ilyen elterjedt) és mégis 3 gyermeknek adott életet. Ha úgy döntesz, hogy nem szeded, akkor minden nap egyél sok gyümölcsöt!
2012. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%
Kálcium, és magnézium, kell a gyerknek, a többi nem annyira fontos hacsak orvos nem irja
2012. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%
Én semmi ilyet nem szedtem. Mégis 4400 grammos 56 centis kisfiam született makk egészségesen.:)
2012. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Én nem szedtem terhesvitamint, egyedül magnéziumot írt fel a doki. Most 2 hónapos a ksfiam és teljesen egészséges :) A lényeg, hogy lehetőleg minden nap egyél gyümölcsöt vagy zöldséget!
2012. okt. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
Én se szedtem semmit.Csak vasat írt a doki.Ettem mindennap sok gyümölcsöt.Egészséges kislányom született.
2012. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!