Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha volt már spontán vetélésem...

Ha volt már spontán vetélésem a következő pozi tesztnél rohanjak az orvoshoz?

Figyelt kérdés
Hogy még időben tudjon adni valami, amitől megmarad a baba? Üres volt a petezsák és aztán megjött :(
2012. okt. 26. 09:43
 1/6 Mara Acoma ***** válasza:
100%
Ne csak akkor rohanj, hanem már előtte is. Nekem írt fel anno valami gyogyit, amit a ciklus közepétől kellett szedni és 12hetes terhességig végig. Már nem rémlik a neve, nagyon régen volt... Beszéld meg a dokival, előtte elküld hormonvizsgálatra, lehet hogy baj van. Én a helyedben nem hagyatkoznék a neten adott válaszokra, csak az orvoséra.
2012. okt. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már spontán vetélésem, de semmilyen gyógyszert nem kellett utána szednem. Amint megtudtam, hogy megint terhes vagyok, én rohantam a háziorvoshoz, hogy írjon ki. Utána rohantam a nőgyógyászhoz, de az meg még nem látott semmit, vérvétel sem volt, csak vártam heteket. Szerintem menj el orvoshoz, hátha veled máshogy lesz!
2012. okt. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem június 3.-án volt egy spontán vetélésem, akkor 8 hetes voltam, de azért be kellett feküdnöm a kórházba egy kisműtétre, ez június volt 6.-án. Utána július 1.-én megjött és utána terhes lettem, most már 16+5 hetes vagyok. Én nem siettem a dokimhoz, 9 hetesen voltam nála először. Nem kaptam rá semmit, hogy megmaradjon a baba, pedig nagyon gyorsan összejött a vetélésem után. Azt mondta, hogy ha meg akar maradni akkor úgy is meg marad. Azóta voltam a 12 hetes kombi teszten, tegnapelőtt a dokimnál és minden rendben van, szépen fejlődik, a tesztem is negatív lett, és kislány lesz.
2012. okt. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok :) Nem is hallottam még ilyen gyógyszerről, amit ciklus közepétől kell szedni. Én is megyek hormonvizsgálatra, csak nem tudom mikor, mert most pont a hosszú hétvégére fog esni, amikor mennem kéne, szóval lehet, csak a következő hónapban. Persze csak akkor, ha nem jön össze addig a baba, de remélem összejön :)
2012. okt. 26. 10:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges elkapkodni a dokit. Nekem az orvosom elég "régi módi" felfogású, neki az a véleménye, hogy ha egy magzat egészséges, és egészségesen fogant, akkor úgyis ki tudja hordani az anyuka. A vetélések 90 %-a nem amiatt van, mert az anya valamit nem jó csinált, hanem mert nem valószínű, hogy a baba egészséges volt. Összegezve a természet úgyis elrendezi a dolgokat, és nem szabad közbeavatkozni, mert nem biztos hogy jót tesznek vele. Szerintem várj még az orvossal, ráérsz elmenni két kimaradt mensi után. Sok sikert! :)
2012. okt. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem július végén volt egy spontán vetélésem, és most 5 hetes vagyok újra. Amint pozit teszteltem mentem a dokihoz, de nem babamegtartó bogyóért - általában utrogestant vagy duphaston adnak - hanem azért, hogy ellenőrizze nincs-e valami fertőzés. Az én dokim sem javasolja a hormontartalmú bogyók szedését, mert ez ráadásul tényleg csak annak segít, akinek kifejezetten progeszteron hiánya van, másnak nem.

Ha jól érzed magad, nyugodtan várj, és pihenj sokat.

2012. okt. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!