Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogyha a kismama...

Igaz az, hogyha a kismama sokat hány a terhessége alatt, akkor a kisbaba szervezete "erősebb, egészségesebb", mintha nem lenne rosszullét?

Figyelt kérdés

2012. okt. 26. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Valószínű ennek a hiedelemnek az az alapja, hogy Czeizel dr. azt mondta, hogy kisebb százalékban vetéltek el azok a kismamák, akik rosszul voltak, mint azok, akik nem. De ez nem jelenti azt, hogy a hányós anyukák babája erősebb:) Csak statisztika.
2012. okt. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Szia,én azt olvastam hogy ez igaz valamilyen szinten.A magzat védő burok elszivja az anya szervezetéből a szükséges tápanyagokat,vitaminokat,ez által van a kismama rosszul,mert ezeknek a szintje leesik és rosszullét következik be.Mondjuk ez sem állitja azt,hogy aki nincs rosszul,annak a babája nem egészségesebb :)
2012. okt. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
72%
na akkor az én babóm nagyon egészséges lesz, mert nekem a 12. hétig hétig hányós voltam, elmúlt és a 16.hét után ismét vissza tért. Azóta is szenvedek tőle.
2012. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én soha egyszer sem hánytam terhesen, és akkor nekem is mondta ezt valaki, hogy így aztán nem lesz egészséges a babám, meg gondok lesznek, stb.

Néztem is nagy szemekkel, hogy mi van. De statisztika ide vagy oda, szerencsére nem számokból állunk. Probléma- és rosszullétmentes terhességből született egy makk egészséges kislányom. Most 2 éves és köszöni jól van. :)

2012. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Egyszer sem voltam rosszul terhesség alatt,mégis 3 makk egészséges bigém van! Ha akarnám sem tudnám lelőni egyiket sem!! Szóval ez is egy népi hiedelem,mint bármely más terhességgel kapcsolatos dolog!


üdv:3lnys,25hkm

2012. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha valóban attól van a rosszúllét hogy elszívja a tápanyagot a magzatburok, akkor az attól is függ, hogy az anyuka hogy van felvértezve a terhesség elején? Én nem voltam rosszul egyiknél sem, de teljesen átlagos a megbetegedések száma a gyerekeimnél. Nem mondom hogy egészségesebbek az átlagnál, de nem is betegek többet.
2012. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez érdekes...én a két fiammal kutya rosszul voltam 12 hétig fogytam 4-5-6 kilót mert enni se bírtam. Mindkettő nagyon jó immunrendszerű csak a legdurvább betegségek viselik meg őket, egyébként kutya bajuk , szinte alig betegek a nagyobb az oviból is alig hiányzott. A lányomnál semmi bajom rosszullétem nem volt, el se hittem szinte hogy terhes vagyok, és ő nagyon beteges. Gyakran lázas, csecsemőkorában szinte havonta kapott el valamit..

eddig erre nem gondoltam hogy lenne ilyen téren összefüggés..

2012. okt. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A régi emberek is azt mondták, hogy ha sokat hányt az anya, hogy erős gyerek lesz. És azt is, hogy addig hány(ok), amig nem érzem mozogni a babát. Szóval elég sokáig hánytam:( Volt, hogy napi 5ször.Nagy és erős gyereket szültem :)

Saját véleményem szerint nem igaz. De ahogy az első írta, orvosi magyarázat lehet hogy van a dolognak!

2012. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
egész terhesség alatt egyszer hánytam, gyönyörű makkegészséges kislányom született
2012. okt. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy van összefüggés. Anyu azt mondta sose volt hányós mikor velem volt terhes.... egész életemben sosem voltam komolyabban beteg, elég erős immunrendszerem van.
2012. okt. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!