Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti megtartanatok egy babat ha...

Ti megtartanatok egy babat ha az exetektol van, vagy elvetetnetek, mert tudjatok, hogy az mar nem fog visszaterni hozzatok, hiaba tudja a pasi hogy tole van a gyerek?

Figyelt kérdés
Mindenki valaszara kivancsi vagyok. (23L)
2012. okt. 28. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Elvetetnem. A gyereknek kell az apa. Mondom ezt egyedülálló anyaként úgy, hogy az én gyerekem tervezett volt, apuka megis lelépett a huszadik hét körül....
2012. okt. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Szia! Mivel én nem vagyok a te helyzetedben, ezért csak tanácsot tudok adni! Beszéld meg vele, hogy ha megtartod a babát, akkor lelkileg, anyagilag támaszkodhatnál-e rá, ha még nem is megy vissza hozzád! Mert a babához ketten kelletettek, ha még nem is terveztétek! Ugyanúgy vállaljon ő is felelősséget a tetteiért. Amúgy meg, ha meg már az exed, nem értem, miért kellett vele lefeküdnöd, ráadásul védekezés nélkül. Amúgy én megtartanám a babát. Meddig voltatok együtt?
2012. okt. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, hogy milyen helyzetben lennék. Ha olyan körülmények lennének, hogy egyedül is fel tudom vállalni a dolgot, akkor megtartanám. Meg az apa hozzáállása is fontos. Az egy dolog, hogy nem tér vissza a kapcsolatba, (mondjuk csak a gyerek miatt ne is tegye, mert az úgy sem tartana sokáig, nem sok értelme van), de ha vállalja a felelősséget, az apaságot, akkor az megint a jobbik eset. Szóval ez sok mindentől függ.
2012. okt. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
9 honapot voltunk egyutt, aztan miutan nekem sem volt senkim es neki sem, hat megegyeztunk meg egy utolso egyuttletben, hiaba ugy vigyaztunk mint azok elott is. Egyutt voltam vele, mert meg mindig ereztem iranta valamit.
2012. okt. 28. 09:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom javasolni hogy beszélj vele. Ha megtartanád akkor füzetné e a gyerektartást vagy nem. Mert ha elveteted akkor könnyedén elő fordul, hogy megbánod.
2012. okt. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én azt a tanácsot tudom neked adni, amit a saját nővéremnek is adtam, egy nagyon hasonló helyzetben. Én megtartanám.A nővéremék, ugyanígy együtt voltak egy darabig, és miután szakítottak mégis volt egy együttlétük, egy buli alkalmával, aminek a ma 4 éves csodálatos kisfiuk lett az eredménye. Első gondolata neki is az volt, hogy nem tartja meg, mivel a fiú nem akarta ennek ellenére sem a kapcsolatot, bár azt kijelentette, hogy az apaságot elismeri, vállalja és segíteni, támogatni fogja, mind a testvéremet, mind a gyereket. Így megtartotta, és egyébként még a terhesség alatt ismét összejöttek, azóta is együtt élnek, boldogok, és életük legjobb döntésének tartják gyermekük megtartását. Ez egy szerencsésen végződött történet. Persze nem biztos, hogy nálatok is így lenne, és ne is erre számolj. Csak azért meséltem el, hogy rájöjj nem vagy egyedül ezzel a helyzettel, és mások is átéltek ilyeneket. De az én tanácsom, most is az ami 4 évvel ez előtt volt, tartsd meg. Persze ez a ti, de leginkább a TE döntésed.

Sok szerencsét, és boldogságot kívánok neked!

2012. okt. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Én sajnos voltam hasonló helyzetben.Annyi különbséggel,hogy mi 4,5 évig voltunk együtt.A vége felé úgy alakult,hogy terhes lettem.Én végtelenül boldog voltam,nagyon szerettem volna a babát.Elsőnek mikor megtudta,hogy apuka lesz ő is boldog volt.Aztán1 hét alatt megfordult vele a világ.A történet hosszú,a lényege annyi hogy szétmentünk (nem a baba miatt).Én meg akartam tartani,de rengeteget agyaltam és az utolsó pár napban elmentem a műtétre.Életem legnehezebb és legfájdalmasabb döntése volt,amit EGYEDÜL kellett meghoznom.De ez volt a jó döntés, be kellett látnom.A körülményeim sem voltak a legjobbak,a szüleimre nem alapozhattam.Ennek már lassan 10 éve és még mindig összeszorul a gyomrom, ha rá gondolok. :(

Azóta már édesanya vagyok egy másik férfi oldalán,aki azóta a férjem. És én vagyok a legboldogabb nő a világon! :)

2012. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
2. vagyok. Utálom a lepontozást! Ki a fene pontozott le? Talán normális dolog az, ha valaki lefekszik a volt barátjával, csak mert nincs senkijük?
2012. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

Gondolom nálatok a "vigyázás" a "majd kihúzom időben"-t jelenti.

Hát tudod én egy 9 hónapos kapcsolatban, pláne úgy, hogy nem akarok gyereket, nem védekezek megszakítással.


Ha normális védekezés mellett jönne össze a gyerek, akkor meg a körülményektől függ, hogy megtartom-e. Ha van segítségem (pl szülők), akkor nem hiszem, hogy el tudnám vetetni.

2012. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
Én mindenképpen megtartanám.
2012. okt. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!