Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukorvizsgálatná...

Terheléses vércukorvizsgálatnál miért kell egyes helyeken szőlőcukros löttyöt inni, máshol meg egy kifli+2dl tej? Ha mindkettő elfogadott, miért kínozzák a kismamákat émelyítő itallal étel nélkül?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Mert a szőlőcukor az egyedüli diagnosztikusan elfogadott.

Nekem semmi bajom nem volt tőle, sőőőőt, egész jól esett az éhgyomor után.

A kifli tej csak jelzésértékú, ha az nem jó, ígyis-úgyis jön a szőlőcukor.

2012. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Én sem akadtam ki a cukros lötyin,lesz ettől még sokkal rosszabb is. :) Szerintem sem volt az annyira borzalmas.

Amúgy érdekes,mert én még nem is hallottam a kiflis opcióról. :/

2012. okt. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Nekem inkább az állandó szurkálás volt kínzás,mert nem bírom a tűt.Az a cukros limonádé már-már felüdülés volt.
2012. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Én mindig is rosszul voltam a vérvételtől. Ha folyékonyat ittam akkor egyből vissza jött minden. Közölték velem hogy máskor mennyek vissza. Nem mentem mert tudtam hogy úgy se fog bent maradni. Tudom ezzel hülyeséget csináltam de nincs semmi baja se a gyerekemnek se nekem. És már 9 hónapos. Szerintem is hülyeség azt itatni.
2012. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Kifli. Na ezt még nem hallottam. :o)


A zsemle+tej alapból a cukorbetegek terhelésére jó, régebben nem igazán tettek különbséget a kismamák cukorterhelése, és a cukorbetegek cukorterhelése között. Ezért vannak helyek, ahol még mindig alkalmazzák a zsemle+tej verziót, pedig ma már világosan tudják, hogy egy kismama alapból nem cukorbeteg, és ahhoz, hogy kiderüljön, van-e gond az inzulin termelésével, ahhoz pont ennyi cukrot kell elfogyasztani.


Ez bár kellemetlen, de nem kínzás.

Szuper jó, hogy van ez a megelőző vizsgálat, ezzel a kismama megúszhat egy későbbi cukorbetegséget.

2012. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor ti is mind az első kategóriába tartoztok? Ha a szőlőcukros a "normális", elfogadom, első terhességnél is így volt, túléltem zokszó nélkül, megint túl fogom, csak egyre többen írják itt a tejes verziót és bosszantott hogy akkor miért van kétféleképpen, én a kiflis/zsemléset választanám:-) A szurkálás valóban kellemetlen de jó hogy manapság ennyire odafigyelnek ránk és a babákra.
2012. okt. 28. 22:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Majd ha rossz lesz a cukros lötyi értéked, akkor majd mehetsz reggelizni, tízóraizni, ebédelni és vacsorázni a kórházba, hogy megnézzék, valós étkezésre hogy reagálsz. :) Persze egy rakat vérvétel kíséretében. (Én most megyek második - kontroll ilyenre 5-én. Ez a cukros lötyi szerintem provokálásra jó a szervezetnek, mert nekem attól kikattantak a mutatók, ellenben a valós étkezésre normális értékek jöttek. De biztos ami biztos diétáznom kell, és mehetek újra az előzőhöz képest 6 héttel később.
2012. okt. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ez nagyon rosszul hangzik! :/ Sok szerencsét és kitartást kívánok! :)
2012. okt. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm! Bár ez a második lesz az utolsó is remélhetőleg, ha időben megszülök. :)

34hkm

2012. okt. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!