Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rosszul viselem a...

Nagyon rosszul viselem a terhességet, úgy érzem sosem lesz vége. Miért hagytam magam a megtartásra rábeszélni?

Figyelt kérdés
Azok válaszára vagyok kíváncsi, akik hasonló helyzetben tartottak meg babát. A férjemmel másfél éve vagyunk házasok, előtte 4 évig voltunk együtt, és mindig megértette, hogy nem igazán szeretnék gyereket, vagyis inkább sosem voltam benne biztos, de elfogadta. Ő mondta, hogy majd szeretne, de ha mégsem leszek benne biztos, és nem lesz, akkor is elfogad. Védekeztünk mindig, gyógyszert szedek, de mégis terhes lettem. Úgy éreztem, hogy nem akarom megtartani, de a férjem annyira örült, ráadásul tanácsot kértünk a szüleinktől, mindenki olyan boldog volt, örült a babának, fiatal sem vagyok már, én meg hagytam magam rábeszélni a babára, hogy higgyem el, hamar megváltoznak az érzéseim, de nem így van :( Rettentően bánom, hogy nem a saját érzéseimre hagyatkoztam, de már nincs visszaút. Az egész terhességet szó szerint annak érzem, semmit sem lehet úgy csinálni, mint előtte, félek, hogy nem fogom kibírni a szülést, szoptatásról hallani sem akarok. Mi lesz így? Annyira, de annyira szeretném én is boldogságnak megélni, miközben végig azzal hibáztatom magam, hogy tönkretettem egy még meg sem született ember életét. Akik az elején bizonytalanok voltak, őket kérdezem, ugye ez meg fog változni? Férjemnek többször beszéltem már az érzéseimről, de mindig azt mondja, hogy ne aggódjak és csak a hormonok miatt van. szeret engem is, és a babát is. De mi van, ha én nem fogom igazi anyaként szeretni?

2012. okt. 30. 00:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hányadik hónapban vagy?
2012. okt. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
22 hetes.
2012. okt. 30. 01:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Nyugi anyukámnál is így volt. :)

És ahogy a kezében tartott örült nekem.

Videó is van sokszor megnéztük.

Végig rinyálta a napokat, hogy neki nem kell gyerek..és tessék 3-an vagyunk testvérek! :)

2012. okt. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Hat most mar nincs visszaut igy kar a multon gondolkodnod. Hoztatok egy dontest felnott ember vagy viseld a kovetkezmenyeit. Az anyai osztonok szerintem kesobb is elojohetnek. Legalabbis remelem a kisbabad neveben.
2012. okt. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Érzed már mozogni? Sokakban akkor tudatosul, hogy babája lesz. Egy baba új értelmet ad az életednek, lesz miért felkelned nap mint nap. Lehet, hogy még nem így érzed, sőt a terhességnek még csak a közepén jársz, vannak nehezebben elviselhető "részei" (ezzel nem elijeszteni akarlak), de hidd el nem fogsz ilyesmin gondolkodni, amikor a karjaidban tarthatod. Kívánom, hogy boldoggá tegyen az az érzés/élmény, ami sokaknak nem adatik meg az életben.


31 h km

2012. okt. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot mondanék, remélem segítek vele. A végső döntést nem anyósék, nem a férjed, hanem Te hoztad meg. Ezen a ponton semmi értelme másokat"okolni", amiért rábeszéltek. Ez a döntés a Te döntésed! Ha ennyire rosszul érzed magad ebben a helyzetben, én meglátogatnék a helyedben egy pszichológust! Sokat segítene, ha kibeszélnéd és egyensúlyt teremtenél magadban, mire a pici megszületik! Fel kell készülnöd a jövő eseményeire és a jelek szerint egyedül nemigen megy. Egy jó szakember sokat tudna segíteni! Keress egyet!

Az, ahogy most érzel, nem befolyásolja a jövőt, ezt sose feledd! Annak a picinek Te leszel az anyukája és nagyon fogod tudni szeretni, megölel, megpuszil, mondani fogja, hogy szeretlek, és ez igaz is lesz, feltétel nélkül, mindig! Megváltoznak az érzéseid, de ezért neked is tenned kell. Ne hagyd el magad és ne sajnáld magad, hanem próbálj tenni érte! Sok beszélgetéssel egy szakembernél, barátokkal, a férjeddel. Készülj fel rá! Menni fog! Fogod tudni szeretni! Ne kételkedj magadban!

2012. okt. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nekem se gondtalan a babavárás,sőt senkinek nem kívánok ilyen babavárást!A lényeg az hogy ha most nem,de amikor megszületik biztos kialakul benned az a bizonyos anyai ösztön,ne aggódj és próbálj meg nem úgy gondolni a terhességre mint egy teherre!


24hkm

2012. okt. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a kezedben tartod majd, akkor úgyis megváltozik a dolog:D
2012. okt. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a kérdezők túl rózsaszínben látják a világot. Rengeteg nő van aki nem jó anya, nem akarja a gyerekét, stb. Ha olyan csodálatos lenne minden hogy megérzed mozogni vagy meglátod először és onnantól tökéletes anya vagy akkor minden család tökéletes lenne. Csak azért írom ezt le, mert igenis gondolni kell a rosszabbik lehetőségre is.
2012. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha valaki úgy érzi nem jó anya,vagy nem akarja a gyerekét akkor ne álljanak neki,vagy ha már késő adja örökbe!

Nem sok olyan kismamával találkoztam akinek "teher" a gyermeklávalás!Nem arról van szó hogy akkor minden tök jó meg szép,mert mindenki tudja hogy nem,csak éppen nem nyavalyog,és nem írja le!

Lehet a kérdezőnek megváltozik a véleménye ha meg lesz a pici!Ezt senki nem tudhatja előre!!!

2012. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!