Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan is zajlik pontosan a...

Hogyan is zajlik pontosan a Chorionboholy mintavétel?

Figyelt kérdés

12 hetes terhes vagyok és nagyon félek tőle. mindenki ijesztget, hogy mennyire fájdalmas.

akik voltak már leírnák nekem, hogy pontosan hogyan is zajlott?? mindenkinek egyformán fájt? és az eredmények mikorra lettek meg?

előre is köszönöm!!



#vizsgálat #terhesség #fájdalom #chorionboholy minta
2012. okt. 30. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne félj,pár perc az egész.Én az Istenhegyin voltam a Hajdú doktornőnél.Bementem,2x törölték át a hasamat fertőtlenítővel,majd letakarták.Ezután kaptam egy érzéstelenítő szurit-mint egy szúnyogcsípés olyan-amíg hatott a doktornő UH-os követés mellett megkereste a legideálisabb helyet a szúráshoz,majd levette a mintát.Abból csak annyit éreztem,hogy húzogatnak valamit a hasamban(kicsit SEM fájt),és már kész is volt.Az egész tokkal-vonóval nem volt több pár percnél.Aztán fél órát pihentem,és már mentem is haza.Ez márciusban volt egy hétfői napon,azon a héten csütörtökön már hívtak is,hogy minden rendben(1 hónappal ezelőtt meg is született a makk egészséges kislányom,3. baba).Ha állami kórházban végezteted,akkor kb. 3 hetet kell várni az eredményre.

A 2. babámmal amniocentézist csináltattam,rossz volt az integrált tesztem eredménye.Akkor a Telkibe voltam.Az még gyorsabb volt,az egész max. 5 perc.Ott nem adtak érzéstelenítőt,mert 1 szúrással(egyáltalán NEM FÁJT)lerendezték az egészet.Beszúrt,és már szívta is le a magzatvizet.Akkor 2 nap alatt volt eredmény(szintén magán úton végeztettük,különben 4 hét a várakozás).A biopsziánál azért kell fájd.csill.szuri,mert itt szövetet bolygatnak(azt le kell "kaparni")tehát macerásabb.1 biztos:NINCS félnivalód!Nekem elhiheted.Hol csináltatod?A Bajcsyban?Ott a Ferenczi doktor akit nagyon dicsérnek.

2012. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

köszönöm, hogy leírtad.

nem mo-on csináltatom, Németországban lakunk. és azért kell mennem, mert elég körülményes vagy nem is tudom minek hívjam azt ahogyan teherbe estem.

és a doktornőm szerint jobb lenne ha nem pocakon keresztül szúrnának, de ez majd még elválik.

köszönöm még1X hogy írtál!

2012. okt. 30. 11:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Óóóóó,Németország....imádtam,mi is éltünk kint(a 90-es évek végén),Karlsruhe-ban.Igen,hüvelyen keresztül is végzik ezt a vizsgálatot.Nekem elöl fekvő lepényem volt(ami ebben az esetben a legideálisabb),és semmi olyan tényező nem volt,ami nagyobb kockázatot jelentett volna.Remélem Nálad is minden rendben lesz,írj majd!
2012. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!