Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti vetettek majd le köldökzsin...

Ti vetettek majd le köldökzsinór vért?

Figyelt kérdés

mi szól ellene és mi mellette?

miért döntöttetek így?

én most nagyon gondolkodóba estem, hogy vetessek-e le.


2012. okt. 30. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Augusztusban szültem. Mi levetettük. Végülis ellene csak az ára szól. Más hátrányod nem származhat abból, hogy leveszik, csak annyi, hogy fogy a pénzed.

Úgy voltunk vele, hogy megtehetjük, így próbálunk mindent megadni a babánknak. Remélem soha nem lesz rá szükség és kidobott pénz lesz.

2012. okt. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is sokat gondolkodtunk végül az orvosom véleménye alapján nem vetetünk le. Ő azt mondta, hogy ez még csak egy befektetés az orvostudományba és még konkrét dolgokra nem tudják használni.

Hétvégén voltunk egy tanfolyamon ott volt egy hölgy a humancell-től és ő mondta, hogy leukémia és egyéb vérképző szervek betegségére lehet használni DE általánosan elmondható hogy a saját gyerek őssejtjét saját magára csak 25%ban. A legjobb, ha kistestvér őssejtjét a nagy kapja.

Másrészt egyéb dolgokra, mint szervátültetés stb Magyarországon nem lehet, csak külföldön, ahol milliókba kerül az ellátás.

Nehéz döntés, de mi végül a nem mellett döntünk - azt hiszem. És nem a pénz miatt.

Ja és még annyit is mondott a hölgy, hogy eddig soha nem kértek ki őssejtet, azok akik tárolják, tehát még nem volt rá szükség. Olyan eset volt amikor nagytestvér beteg és az anyuka terhes és levetették, hogy a nagyon segítsenek.


Most nagyon dolgoznak azon, hogy ne csak köldökzsinórból lehessen levenni, szerintem pár éven belül már másból is fognak tudni (csontvelő).


32h km

2012. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha megtehetném, biztosan vetetnék le.Semmi nem szól ellene.
2012. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Mi nem vetettük le, mert ez az egész köldökzsinór vér felhasználás a tudományban még annyira gyerekcipőben jár. Jelenleg MINIMÁLIS a hasznossága. Több orvossal is beszéltem (akik nem érdekeltek ebben a "bizniszben"). Persze igaz, amit az 1. hozzászóló írt, ha abszolút nem számít valakinek a pénz, akkor vetesse le nyugodtan. De ne nagyon számítsatok rá, hogy valaha is hasznát fogjátok venni Még 1 ezreléknyi esély sincs rá (szerencsére).

Nálunk 3 gyerek van, így ezt a pénzt el tudom költeni 1000 más hasznos dologra velük kapcsolatosan.

2012. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta erre a dokim, hogy ez olyan, mint a Casco. Azt is fizeted, és lehet, hogy soha nem lesz rá szükséged, de ha meg baj történik, milyen jó, hogy van.

Azt is mondta, hogy az őssejt kezelések folyamatos kutatási területek, így aztán folyamatosan változik, mire lehet felhasználni, mire jó. És ez évek alatt még nagyon sokat fog fejlődni.

Így mi levetettük. A vért is és a köldökzsinór szövetet is.

2012. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is körbejártam a témát teljesen mivel a lányom után most ikreket várok több gyermekünk így biztos nem lesz ezért nincs az a lehetőség hogy na gyorsan szülök mégegyet ha baj van. Több sejtbankkal beszéltem, képviselőkkel és orvossal. Mi levetetjük,sok tévhit kering erről a neten és az anyukák közt én mindent összegyűjtöttem és papírról tettem fel a kérdéseim:) Igen még gyerekcipőben jár de 20 év rengeteg idő 90-ben sem ültettek még át arcokat most meg igen. Valamint 20 év után nem dobják el a mintát a gyerekkel leszerződnek és ha akarja tárolja tovább. Azoknak kell Kínába menni akiknek nincs levetetve az őssejtje mert ott több esély van donort találni, saját magának meg 100 % hogy jó testvérnek 50-100 .Az sem igaz hogy 20 kg-ig használható fel a levett mennyiség mert már tudják szaporítani. Hozzáteszem 100 ezer forintról beszélünk nekünk a Krionál most annyit kell befizetni ha velük szerződünk aztán részletre fizetek egy évig 18 ezer forintot.Nem milliós összeg de tudom van akinek ez is sok,de van aki 100 ezerért babakocsit vesz én nem, én az anyaságiból fogom kifizetni + a család is ad bele.
2012. okt. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerettem volna,de Németországban élünk és itt az orvosom szerint 2000-2500 euro között mozog az ára...és az túl sok...úh elmarad. :(
2012. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Nagyon körbejártam a témát.

Találtam egy főorvossal készült riportot.

Ez a főorvos a László kórházban dolgozik a haematológiai és transzpalntációs osztályon.

Azt mondta, hogy ha ne adj isten baj lenne akkor egy bizonyos gyógyszer segítségével 72 ÓRA alatt képesek termeltetni a szervezettel őssejteket!

Azok FRISSEK, biztosan NEM KÁROSODTAK a szállítás és a fagyasztás-plvasztás alkalmval!


Semmi garancia nincs rá, hogy a szállítás, trolás alatt nem károsodnak a sejtek :(


A szülésznőm sem vetette le a saját babájának az őssejtjeit, sőt az orvosom sem...vajon miért?


A celebek azért, mert nekik az őssejtes cég fizet a reklámért+ingyen leveszik nekik...akkor meg miért ne?

Tudom, mert ápolónő vagyok és nem egy ilyen esetet hallottam már.


Természetesen aki leveteti azt is elfogadom és tiszteletben tartom!


Mi úgy döntöttünk a fent említett ripot miatt, hogy ha ESETLEG mégis szükség lesz rá akkor a "FRISS" verzió jobb lesz...

2012. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

anyagilag nem vagyunk a toppon (ha levetetjük, akkor már most el kell kezdenünk spórolni rá)

átbeszélem párommal, megmutatom neki, hogy miket írtatok, utánanézünk mi is több helyen még, de nem hiszem, hogy levetetjük majd.

a válaszokat köszönöm szépen :)

2012. okt. 30. 14:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Lányomnál addig addig morfondíroztunk rajta, mígnem nem vetettük le végül. Elbizonytalanított a sok cikk és a sok szkeptikus hozzászólás a fórumokon.

Aztán jól meg is bántam, mert ha anyagilag megteheti az ember akkor miért is ne??? Ja, hogy még nem tudják olyan sok mindenre felhasználni? MOST MÉG. De mi lesz 10-20-30 év múlva? Iszonyú tempóban fejlődik az orvostudomány, néztem egy műsort egy természettudományi csatornán és megdöbbentő, hogy milyen fejlett lesz a világ 20-30 év múlva... Chipkártyás gondolatolvasás, meg levegőben repülő autók, ami most utópia, az a gyermekeink felnőttkorára valóság lesz. Lehet, hogy éppen 40 évesen lesz a gyermekeimnek olyan betegsége amire felhasználható lesz. Ki tudja ez megmondani előre? SENKI!! Ha 0,01% esély is van rá, hogy valaha segíthet a gyermekeimen a most eltárolt őssejt, akkor már megérte!

Az őssejt akár 100 évig is eltárolható, így lehet, hogy ha a gyermekeimnek nem is de az unokáimnak aranyat fog érni.... Minden előfordulhat.


Idén született a fiam, nála egyértelmű volt, hogy levetetjük. Éppen nagyon rosszul álltunk anyagilag mert költöztünk stb. de részletfizetést kértünk így nem olyan vészesen terheli meg a családi kasszát. Semmiképp nem akartam most elmulasztani!


Vetessétek le, inkább legyen felesleges minthogy később megbánd, hogy nem tettétek meg...

2012. okt. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!