Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vesetágulat miatt szült...

Vesetágulat miatt szült hamarabb valaki?

Figyelt kérdés
ma voltam az orvosomnál a picifiam veséjében az egyikben 9mm a másikban 10mm tágulat van ami 18én még csak 5mm-es volt előtte szep.25én pedig 4mm-es volt az orvosom azt mondta,hogy ha 25mm fölé megy akkor megszüljük a fertőzés elkereülése miatt a baj csak az hogy még csak 24 hetes vagyok

2012. okt. 30. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem a 26. héten 4-5 mm-eseket látták a baba veséiben. A 29. héten 9-10 mm volt. A 32. hétre megint csökkent, és szülés utáni ultrahangon már nyoma sem volt.


Nekem akkor azt mondták, hogy nem szokott ez gondot okozni, felszívódik. És hogy fiú babáknál nagyon gyakori (nekem mondjuk kislánynál volt).

2012. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám nagyfokú veseüregrendszeri tágulattal született, jóval 30 mm fölötti volt a tágulat, de természetes úton született időre, sőt, kicsit túl is hordtam, a 41. héten szültem - és semmi gond nem volt ebből! Az egyik uh-n nálunk is felmerült a szülés előrehozása (nem "fertőzésveszély"-jel indokolták, hanem hogy esetleg hamarabb meg lehessen műteni a veséjét), de csak mint elméleti lehetőség - persze én is nagyon megijedtem... Azután viszont minden orvostól azt hallottam, hogy ilyet manapság már nem nagyon csinálnak, mert a vese a tágulat ellenére is még viszonylag jól működhet, a tüdeje viszont inkább csak méhen belül érik meg rendesen. Olvasd el ezt a témában, a Heim Pál osztályvezető gyermeknefrológusa írta: [link]

Egyébként pedig nyugi, lehet, hogy a következő uh-n már nem is lesz ekkora a tágulat, sokszor maguktól megszűnnek, biztos nektek is mondták.Szóval nyugi:-)

2012. okt. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!