Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez mennyire nagy baj? Vesetágu...

Ez mennyire nagy baj? Vesetágulat magzati korban?

Figyelt kérdés
ez áll a leleten jobb vesében 6mm-es pyelontágulat, bal eltérés nélkül.. ez mennyire árt a babának?
2012. okt. 11. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
semennyire . nagy ált. kinövik születésre ha nem akkor további vizsgálatok és kinövi . talán pár százalékban szorul mütétre kisgyermekkorban de ahhoz nagyobb tágulat szokott lenni ún. reflux a vesénél.
2012. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szóval akkor még nem kell aggódnom?????
2012. okt. 11. 11:25
 3/13 anonim ***** válasza:

nem írtad mekkora a kisbaba hány hetes terhességnél van ekkora tágulat de van ref. tartomány.

ha megszületik nefrológus meg uh-za és ha kell további kezelés lesz.


de nem árt és most még félni pláne nem kell.

2012. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
28+3 hkm nincs ref tartomány nem írtak ilyet rá
2012. okt. 11. 11:40
 5/13 anonim ***** válasza:

na akkor leírom nálunk hogy volt.

én is III. trim. ben voltam uh-n ott látta a szonográfus hogy van vesetágulat és beutalót íratott a nőgyógyásszal a klinika genetikai uh-jára. még azon a héten mentem is . ott a prof meguh-zott a leletet továbbküldték a nefrológiára ott értékelték és további megfigyelés követte még több uh kéthetente. bár a vesetágulat is jóval nagyobb volt. mivel a férjem oldaláról volt már veseprobléma kellett genetikai vizsgálat és jav. hogy feküdjek be mert le is állhat a veséje. akkor az volt hogy befeküdtem a t. patológiára és hetente uh-ztak plusz mivel az utcsó 4 hétben voltam már az nst is ott volt. érdemesebb volt befeküdni mint minden 3. nap bemászkálni.

ha leállt volna a veséje azonnal császár lett volna de nem nagyon nőtt már a tágulat és term. úton született. hazajövetel napján volt egy kontroll uh amit továbbküldtek és pár óra múlva kiderült hogy gáz és még nagy stb. egy hónap múlva kontroll aztán 3 hós volt a baba amikor volt egy branülös kontrasztanyag vizsgálat ott már nem volt gáz és az évenkénti ellenőrzésen is jól látszott hogy növi ki folyamatosan . 3 évesen lett tünetmentes.

2012. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, 6 mm-es tágulat enyhe fokúnak mondható. Ezt még valószínűleg intrauterin (a méhben) mérték. Sokszor van ilyen, nincs ezzel más teendő, mint pár napos, majd pár hetes korban kontroll UH vizsgálatot végezni és aztán megállapítani, hogy hála Istennek elmúlt a tágulat:)
2012. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.. olvastam hogy általában kisfiúknál fordul elő és az én babám is kisfiú.. még azért utána olvasgatok a net en de egyenlőre nem találtam semmi normális leírást róla
2012. okt. 11. 11:51
 8/13 anonim ***** válasza:

első pár v. adó vagyok . nekem genetika miatt apai ágon van minden és a babám kislány.


a fiamnál semmi de semmi gond nem volt. pedig egy apától születtek a férjem mindig viccel vele hogy nem is az övé mert rendben van a veséje de ez csak vicc mert halálosan boldog hogy nincs baj. anno mi is megíjedtünk én is bújtam a netet .


Jó egészséget!!!!

2012. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok. Nem érdemes nagy energiákat fektetned a neten való keresgélésbe, mert a végén találsz valamit, ami még jobban megriaszt:) Ha egyébként egészséges a baba és nincs vizeletlabor eltérése sem, általában rövid idő alatt megszűnik a tágulat. Nagyon gyakori eltérés ez, majdnem minden héten 2-3 újszülött babát vizsgálunk emiatt. Hogy épp mekkorának mérik a tágulatot, az függ a vizsgáló orvos gyakorlatától, vehemenciájától:) 6 mm az nagyon pici, inkább 15-20 mm fölött kellene kezdeni aggódni.

Tehát várd ki türelemmel a következő UH kontrollt, biztosan nem lesz semmi gond.:)

2012. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nálunk 17.5 mm volt a másikban 12 mm.


és tényleg . én se találtam semmit a neten csak ilyesmit mint amit Te is tettél fel.


a gyermeknefrológus irtó jó fej volt tudott magyarul beszélni megértette a kétségeinket a félelmeinket.

2012. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!