Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcusa volt valakinek?...

Streptococcusa volt valakinek? Azt monda a doki, hogy nem baj ha pozitív majd szülésnél adnak antibiotikumot.

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem nem vette le a dokim erre a kenetet, hanem automatikusan kaptam - szülés után - 1 ampulla Augmentint vénásan.

Gondolom így a dokimnak olcsóbb volt :(

2012. okt. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem pozitív volt.

Azt mondta a doki, az a lényeg, mikor bemegyek rögtön kapjak egy adagot vénásan, majd 4 óra múlva még egyet, íg van idelye átmenni a gyógyszernek a babába is, nem kell neki is adni születése után!

Egy hatalmas injekció volt, az orromban éreztem a szagát, a számban a z ízét!

2012. okt. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nálam is pozitív volt, szülés után a fiamnak adtak antibiotikumot, lekerült a csecsemőosztályra,mert hasmenése lett és hányt tőle, de én nem kaptam semmit!!!! Még amikor kiderült, akkor kellett volna antibiotikumot szednem, de nem bírtam, talán 2-3 szemet(iszonyú hasmenés és hányás miatt). A fiam úgyszint nem bírta...mindenét kivizsgálták, de minden negatív lett, így pont egy hetesen(mivel császároztak) hazamehettünk. Ezek szerint kórháza válogatja, pedig nem szabadna így lennie
2012. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
tudtommal szülés előtt kezelni kell hogy a baba ne betegedjen meg tőle, bár sajnos nem mindenkinél kezelik egyből amint kiderül :( ismerősömnek hiába adtak antibiotikumot a baba tüdőgyulladást kapott :(
2012. okt. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát nekünk ma azt mondták nőgyógyászaton, hogy terhesség alatt azért szűrik, mert ki kell kezelni, ugyanis a babának bajt okozhat...
2012. okt. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt.Terhességem alatt nem kezeltek.Szülés előtt kaptam infúziót.
2012. okt. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem negatív, de én is úgy tudom, hogy azért a 30-32. hét körül csinálják a vizsgálatot, hogy szülés előtt kikezeljék a kismamát. A babát valószínűleg azért kell kezelni, mert ez az egyetlen dolog, ami bejut a zárt méhbe és nem pusztul el a magzatvízben. (Múlt héten volt a tévében - nem emlékszem, hogy Babavilágban mondta-e doki vagy a 9 hónapban.)
2012. okt. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A terhesség alatt kaptam antibiotikumot 2*, aztán a szülésnél infúzióban egy nagy adagot. A protokoll szerint szülés közben kell adni vénásan az antibiotikumot, de van olyan doki - mint az enyém is - aki még a terhesség alatt is kezeli. Egyébként sajnos kiirtani nem lehet. Ha egyszer bekerült a szervezetedbe, az ott is marad, az antibiotikum ellenére is.
2012. okt. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is pozitív lett. A 37.hétre lett eredmény kaptam is receptet Augmentin Duo-ra. Egy hétig kellett szedni. Azt mondta az orvos ezzel ki is kezeltük és minden rendben lesz szülésnél mert most hetekig védett vagyok. Hmm. Remélem minden rendben lesz. JÖvhétre vagyok kiírva.
2012. okt. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es: nekem is ugyan így volt!!!!! Nekem is 37 hetesen azt kellett volna szednem, csak nem bírtam:-((( szülés előtt semmit nem kaptam, szülés után a fiam is kapott antibiotikumot, de kiderült, ő is hányt és hasmenése lett tőle :-( de minden oké volt, időre hazaengedtek, ne aggódj nálatok sem lesz semmi baj!!!!!!!!!!
2012. okt. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!