Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazmás kérdés. Tavaly...

Toxoplazmás kérdés. Tavaly pozitív lett az eredményem, sajnos missed lett belőle. A ROVAMYCINE-T kaptam rá. Most ismét babát várok, Most már nem kell félnem ettől?

Figyelt kérdés
2012. okt. 18. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pár napja is feltetted a kérdést, akkor is ezt írtam: toxoplazmózissal egyszer fertőződhet meg valaki, ezután védettséget szerez és már nem betegítheti meg a kórokozó! Kérj egy beutalót és vetesd le megint a vért, pozitív lesz, mivel már volt fertőzésed, de ez a jó, mert a vérben lévő ellenanyagszintet nézik és ennek a mértékéből tudják megmondani friss fertőzésed van, vagy régi. Sajnálom, hogy ez történt korábban, ebből már biztosan nem lehet baj ennél babánál. Én agrármérnök vagyok, amióta az eszemet tudom, van macskánk és állatok között vagyok, de én még soha nem fertőződtem meg. Most is van szobacicánk, velünk volt a terhességem alatt is és most is, 3,5 hónapos a kisfiam.
2012. okt. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pont terhesség alatt kaptad el, sajnálom... De ha már egyszer elkaptad többet nem fertőződhetsz meg vele, olyan mint a bárányhimlő. Már védett vagy!

Boldog babavàrást!

2012. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
azért tettem fel mégegysezr , mert nem találom a kérdésemet, a saját kérdéseimnél sem, és nem tudom hogy milyen válaszok jöttek rá, sajnos. :( De azért köszi mégegyszer a választ
2012. okt. 19. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!