Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam ultrahangon, és azt...

Ma voltam ultrahangon, és azt mondták, hogy kicsi a feje. Másnak is mondtak ilyet?

Figyelt kérdés
Miért rémisztgetnek? 29 hetes 6 napos vagyok, és BPD: 76mm, THQ: 76mm, FL: 57. Leírnátok a tapasztalataitokat?
2009. aug. 11. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Előbányásztam az én UH-s papírjaim,engem is csak rémisztgettek a terhességem alatt a kis méretek miatt.Nos nekem a 34.héten volt a babám BPD-je 77mm ,AC 290mm , FL 62 mm.A 38.hétre született a lányom, 46 cm és 2480g volt.Azzal rémisztgettek,hogy sorvadt a baba,hát ehhez képest született egy makk egészséges lányom 9/10-es Apgarral.Ne aggódj,ezek az UH-s mérések egyébként sem pontosak.A lányom becsült súlya a szülés előtt 3 nappal 2800g volt.Nem kell aggódnod ha kicsi a feje,neki 29 cm volt,és könnyebb volt mindkettőnknek a szülés azt gondolom.Szóval ne félj!Gratulálok a babádhoz és könnyű szülést!
2009. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Anno 10 hónappal ezelőtt engem is besz.rasztottak ezzel,mert csa 90 mm volt a buksija a 36.héten,nem 100.Ráfogták hogy retardált,visszamaradott a gyerekem,az senkit sem érdekelt,hogy nekem is kicsi fejem van,a gyereksapka jó rám..és mégsem vagyok se hülye,se visszamaradott...befektettek a szülésig a kórházba,kaptam injekciót,hátha a lepény nem működik már,és azért kicsi a feje,meg a becsült súlya.Nitroglicerines tapaszt is laptam,attól mindig rosszul voltam,fájt a fejem tőle,meg gyógyszert is kellett szednem.Aztán megszületett a teljesen egészséges lányom,3001 gr-mal és 50 centivel,és én tök büszke voltam,hogy nem óriási hombár méretű a feje,hanem nagyon szép arányos a testéhez képest.És nem fogyatékos...sőt!:) úgyhogy nyugi!!!!

2009. aug. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Remélem igazatok van, csakhát azért megijed az ember lánya.... Én voltam már amniocentézisen is, kimutatták, hogy egészséges. Akkor sem értem, hogy mi alapján nézik....mert olvastam olyat is, hogy valakinek a 32hetesen voltak ekkora méretei. Beszélnek és mérnek össze vissza....
2009. aug. 11. 11:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 30 hetesen volt 76mm a BPD,36+5 hetesen 88.8mm,ami 2 héttel kisebbnek felel meg,de a doki azt mondta,h ez még normális,simán belefér,nem lesz nagy feje a születéskor.
2009. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!