Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti beoltattátok...

Kismamák! Ti beoltattátok magatokat H1N1 ellen?

Figyelt kérdés
Védőnőm mondta,hogy gondoljam meg az oltást.nem tudom...

2012. nov. 6. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
előző babánál nem , most sem fogom, bízok az immunrendszeremben és nem adatok be legyengített vírust, hogy hátha nem jön ki rajtam. Mi van ha attól jön ki és egyébként nem jött volna velem szembe? Meglátjuk.
2012. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
én nem, nem hiszek az influenza elleni oltásokban. Amúgy oltáspárti vagyok, de nem hiszem, hogy használ oltás olyan vírus ellen, ami akár egy szezonon belül is képes mutálódni.
2012. nov. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Én 2010-ben voltam terhes.Akkor volt ez a nagy járvány.Sok kismama került kórházba,volt aki meg is halt.Én akkor nagyon féltem.Megkérdeztem a nőgyógyászomat és ő ajánlotta.Azt mondta nem nagyobb a kockázat hogy mellékhatása lesz mint hogy elkapom a H1N1-et.Én beoltattam magamat.És ha megint járvány lenne(persze remélem nem lesz!)és megint terhes lennék én beoltatnám magam.
2012. nov. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Én tavaly nagyon gondolkodtam rajta, mert idén márciusban szültem, a szezon kellős közepén...

De végigkérdeztem mindenkit, a nőgyógyászt, a védőnőt, a háziorvost, mindenki csak lebeszélt róla az egészségügyben dolgozó testvéreimmel az élen!

Úgyhogy hamar el is felejtettem a dolgot. Persze aztán semmi nem is lett a járványból, és szerintem idén is ez lesz, lecsengett ez a dolog már évekkel ezelőtt, szerintem járvány se lesz, legalábbis nem olyan tömeges.

De még ha lenne is, én nem adatnám be. A nőgyógyászom egyébként azt mondta, hogy az oltás helyett inkább maradjak otthon ha aggódok, ne bkv-zak, stb... :)

2012. nov. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem, pedig EÜ-s vagyok (talán éppen pont ezért...). Párom orvos, egyetlen egyszer lett borzalmasan beteg influenza időszakban, amikor beadatta magának az oltást. Sokféle influenzatörzs van, ráadásul folyamatosan mutálódnak. Jó eséllyel hatástalan rá a vakcina... De ugye remek biznisz.
2012. nov. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én nem adatom be magamnak. mikor gyerek voltam a kötelező oltásokon kívül nem kaptam semmilyen oltást. soha nem voltam influenzás (lehet pici gyerek ként voltam, ebben nem vagyok biztos), nagyon ritkán kaptam csak el (2-3 évente ha 1x) ezeket a fosós-hányós vírusokat... szóval megbízom az immunrendszeremben én is. talán ha betegesebb lennék meggondolnám, de így nem hiszem, hogy szüksége van rá a szervezetemnek, ezáltal a pici babámnak sem a pocakomban. inkább eszek gyümölcsöket és vitaminokat, azokban jobban bízom :)

24 hetes kismami

2012. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,szerintem én sem adatom be...

jó egészséget mindenkinek!

2012. nov. 7. 11:49
 8/8 anonim ***** válasza:
2010-ben voltam terhes a nagy járvány alatt. Sógorom és felesége mondták, hogy eszembe ne jusson beoltatni magamat (orvosok mindketten), nem is tettem, semmi bajom nem volt. Most is terhes vagyok, most sem fogom oltatni magamat. Viszont alap a napi 1000 mg C-vitamin, és ha érzem, hogy nem minden OK velem, pl. folyik az orrom, vagy kicsit kapat a torkom, akkor 3-4000 mg. Ez terhesen és nem terhesen is mindig bevált. Egyébként egyszer, azt hiszem 2005-ben oltattam magamat sima influenza ellen, addig sose voltam influenzás (azért oltattam csak mert akkor éppen olyan helyen dolgoztam, ahol nagyon sok emberrel kerültem kapcsolatba), na akkor oltás után pár nappal jó beteg lettem és két hétig az ágyat nyomtam.
2012. nov. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!