Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha távozik a nyákdugó, akkor...

Ha távozik a nyákdugó, akkor kell értesítenem az orvost róla, vagy van valami teendő olyankor? És jóslófájásoknál?

Figyelt kérdés

Ugyan pillanatnyilag még nem aktuális, de tisztában szeretnék lenni ezzel.

34hkm


2012. nov. 7. 07:08
 1/4 Mezeine ***** válasza:
Persze értesítheted róla az orvosodat. Ha valóban csak jósló fájásokról lesz vagy van szó, akkor arról nem kell szólnod mert akkor minden nap szólhatnál neki. De ha bizonytalan leszel akkor nyugodtan menj be, megnézi a fájások milyenségét és kész. Én is voltam bent, akkor 36 hetes terhes voltam. erős jósló fájásaim voltak. Magnéziumot kaptam és Nospat. Semmi többet.
2012. nov. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jóslóknál én nem szólnék, én bementem, és befektettek egy hétre.. :( A nyákdugó is olyan, hogy nálam első gyereknél már 32 hetesen elment, a többinél meg szüléskor csak.
2012. nov. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezért külön ne hívd fel az orvosd.

nem is biztos hogy elmegy a nyákdugó, de az sem biztos hogy dugoként, lehet egy erösebb folyás lesz, lehet lesz benne halvány vér, de lehet nem. Szóval van aki nem is érzékeli vagy nincs is neki.

Nekem jóslok már 30-ik héttöl voltak és 42-ik hétre szültem. Második babánál meg szinte nem is voltak jóslók, és egyszer csak pont a kiírt napon beindult.

2012. nov. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Emiatt felesleges lenne zavarni a dokit, úgysem tud mit mondani rá, tudomásul veszi, aztán el is felejti. A nyákdugó távozása még nem jelent semmit, ugyanúgy elmehet hetekkel a szülés előtt, mint közvetlenül előtte. A jóslóknál meg minek szólni bárkinek is, az csak jósló. Ha nem tudod, hogy jósló vagy sem, akkor egyrészt zuhanyozz le kellemes meleg vízben, a jósló attól enyhül/múlik, de az igazi fájásra nincs hatása, másrészt figyeld milyen időközönként jön, ha hosszú ideig jönnek a fájások, és időben is sűrűsödnek, akkor már igazi. 10 perceseknél bőven ráérsz szólni és bemenni a kórházba (ha közel laksz, 5 perceseknél is ráérsz). Ha viszont elmegy a magzatvíz akkor fájástól függetlenül menj, mert akkor megnő a fertőzésveszély, mert megnyílik az út az esetleges kórokozóknak a baba felé, akkor ugye már lyukas a burok, ami addig védte.
2012. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!