Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudtátok, hogy megfordu...

Honnan tudtátok, hogy megfordult a babó? Máshogy rúgott, máshol? Hányadik héten fordult meg nálatok?

Figyelt kérdés
33 hetemet töltöm,de nem merném biztosra mondani,hogy már befordult-e...sokszor érzek ugyan feszítést odalennt meg néha hírtelen fájdalmat a hugyhólyagomban,de nem tudom,hogy ez attól lehet-e,hogy már megfordult!a rugdosását mindig oldalt érzem meg azt is hogy általában a jobb felemen van,de nem tudnám azt sem megmondani,hogy a fejecskéjét simizem vagy a popiját! :)ti mit éreztetek?vagy honnan tudtátok,hogy már megfordult?
2012. nov. 10. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos mondta,és a védőnő is érezte hogy lent a feje.


De amikor csuklik,elég lent érzem,nekem is jobb oldalt van,azon az oldalon nem is tudok aludni.



38 hkm

2012. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tényleg!!! a csuklás!!! :) azt én is lent érzem,bár van mikor annyira csuklik szegény,hogy az egész pocakom beleremeg! :)))
2012. nov. 10. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 35 hetesen fordult be, és csak abból tudtam, hogy iszonyatosan feszítette a pocakomat 2 napig.

A rúgásaiból, tapintásból nem tudtam megállapítani merre fekszik amúgy, csak maga a forgás volt fájdalmas, és feltételeztem, hogy akkor befordult. Az uh meg is erősítette utána.

Amúgy én a csuklását mindig máshol éreztem, akár faros, akár fejvégű volt, úgyhogy én ebből sem tudtam miként fekszik pontosan.

2012. nov. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

én végig azt hittem, hogy a buciját nyomja ki oldalt a köldököm mellett. Olyan örömmel simogattam a kis fejét, aztán elmentem 28. héten ultrahangra, ahol közölte a doki, hogy jó, ez a kölök már be van fordulva, most már így is marad. Én meg néztem, hogy mi? Akkor én mijét simogatom? Aszongya a doki, hogy hát a popsiját, vagy a hátát, attól függ, hogy homorít-e vagy domborít. Leesett az állam, úgy kellett visszaszerelni a helyére. :D Szóval az én kicsim már a 28. héten befordult kilövő pozícióba.

Amúgy most már meg tudom különböztetni a lábát, pontosabban a talpát a könyökétől. Amikor kinyújtja a lábait, akkor a popsi még mindig a jobb oldalon dudorodik ki, ugyanúgy, ahogy amikor azt gondoltam, hogy a buksija. A bal oldalon meg egy pici pukli dudorodik ki, kb 5 cm, na az a talpa. Ha ennél kisebb pukli, akkor az a könyöke. Olyan cuki! Meg néha olyan, mintha simogatna ott lent, a feje mellett, felül, a köldököm környékén inkább csak "mászkál", néha itt érzem a talpá, néha ott.

Amúgy ha van uh eredményed, hogy mekkora a feje, akkor elővehetsz egy mérőszalagot és lemérheted, hogy mekkora körbe mondjuk 89 mm-es fejméret. Ha ennél kisebb valamivel a pukli, amit érzel a jobb oldalon kidudorodni, akkor az a popsija, és már befordult. Ha annál nagyobb felületnek, hosszantinak tűnik, akkor az a háta. De ha kb akkora, mint a körfogat amit látsz az uh-n, illetve a mérőszalagon, akkor az a bucija és még nem fordult be!


Boldog babavárást!


38 hkm

2012. nov. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

27 hetesen befordult, azóta nyomja a szeméremcsontomat. 30-32 hetesen éreztem először a csuklását, lent. És amíg tudott, a rúgásokat a köldök felett kétoldalt éreztem. Most már inkább csak mászik, és bokszol. :)

36 hkm

2012. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem semmit abból, hogy megfordult, 18 hetes uh-n még faros volt, 28 hetesen már fejvégű.
2012. nov. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!