Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetesen babám súlya 2000g...

35 hetesen babám súlya 2000g ez nagyon kicsi?

Figyelt kérdés
Már feküdtem bent közel egy hetet a kórházban, mert mondták, hogy pici a baba súlya. 32.héten fektettek be, akkor becsülték 1500 g-ra a babát. Most hetente kell kontrollra mennem és az elmúlt 1-2 hét alatt csak a súlya nőtt, a többi adata majdnem ugyan annyi. :(

#kicsi #2000 g
2012. nov. 12. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ahány orvos, szonográfus, UH-berendezés annyi lesz a súlyBECSLÉS és persze a többi mérés (azok alapján számolja a gép a súlyt).


A lepényed jó állapotban van? Flowmetriát néztek?


A heti kontroll jó dolog! Ne idegeskedj, a tankönyvi újszülött 3000 gramm és 50 cm! :)

2012. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem nem ,mert az utolsó egy hónapban akár 1kg-ot hízhat és akkor már nem számít majd kicsinek.
2012. nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
lehet nem is annyi súlyú hanem több mint amennyire becsülik, ne idegeskedj
2012. nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A lepény kettes érettségű. Flowmetriát is néztek, de nem tudom, hogy az adatok jók-e. Az orvos nem igazán mond semmit..még akkor sem ha kérdezzük.. :S Ma az uh papír alján az volt, hogy adatok 32hetesnek felelnek meg.
2012. nov. 12. 18:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Kicsike, de ne aggodj a lenyeg h folyamatos kontroll alatt vagy. En fekudtem benn es volt ott kismama akinek picuri volt a babaja, addig amig a flowm jo volt nem inditottak meg a szulest de utana igen. 36-37.heten szult 2100gros babat teljesen jol van, csak picurka. Ne aggodj figyelnek az a lenyeg.
2012. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A hátralévő időben heti 200-250 grammot is hízhat, tehát ha időre születik, simán 3 kg felett is lehet. De ha nem lesz annyi az sem baj. Ha amúgy minden rendben van vele, akkor mindegy, mekkora a mérete (amit pontosan úgysem tudnak megbecsülni). Ha mondjuk te is kisebb és vékonyabb termetű vagy, vagy az apuka az, vagy a családban van szüleitek közt, akkor lehet a baba is az, és akkor nyilván nem lesz 60 cm-s, 3,5 kg-s babád. 12. hét után már minden baba másképp fejlődik, nem lehet azt mondani, hogy ennyi és ennyi súlyúnak kell lennie.
2012. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Arról tudnál, ha rossz lenne a flow, akkor nem engedtek volna haza! Fogadott doki vagy sztks? Mert ha fogadott, akkor különösképp követeld ki a válaszokat. Esetleg legyetek picit rámenősebbek, mégis csak a Gyermeketekről van szó!


II. fokban érett lepény elvileg még elég jó, attól még maradhat odabenn a Picid :)

2012. nov. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én 40+4-re szültem egy gyönyörű 2750 grammos babát.Ez sokak szerint kicsi,szerintem meg semmit nem számít.Nagyon szép formás(volt.)Most 4 hónapos 6700 gramm,ami teljesen átlag,és abszolút jó értéknek számít.Ne idegeskedj!
2012. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ismerősünket végig stresszelték hónapokig h kicsi a baba, aztán 38hétre 53 cm, 3260 g-os babát szült. Még van 5(!!!) hetetek, sokat gyarapodhat, az is lehet h genetika, ha baj lenne szólnának, ne aggódj semmin, készülj a fogadására fizikailag, lelkileg. Ezek csak becsült adatok! Az én dokim még csak becslésekbe sem bocsátkozott soha, nem is gondoltam arra h esetleg az átlagtól eltérő méretű lesz a gyerekem.Jó egészséget nektek,a többi csak statisztika.
2012. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem értem, azért fektettek be a kórházba, mert pici a baba? És ott mit csináltak, hogyan kezeltek?

Nem olyan nagyon pici egyébként, és az UH-s becslés is sokat tévedhet.

De ha tényleg ekkora is, az sem jelent feltétlenül bajt, valószínűleg csak annyit, hogy nem lesz óriásbébid :)

Az én babám 2150 grammal született 37 hétre. Teljesen egészséges, csak ilyen alkat.

2012. nov. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!