Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg annyi kismama dohányzi...

Tényleg annyi kismama dohányzik a terhesség és a szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel beszélgettem erről a minap, aki azt mondta hogy nem is gondolnám mennyien...ez tényleg így van???
2009. aug. 14. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
hát rengetegen cigányoknál mind nállunk kb. minden 15.
2009. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Én is az első pár hétben még cigiztem, de hiába, nagyon nehezen tudtam lerakni, annak ellenére , hogy tudtam hogy terhes vagyok, de ez a sok stressznek köszönhető meg a környezetemben elég sokan dohányoznak, aztán elhatároztam hogy leteszem és nem is mentem el ithonról ,és úgy sikerült, ez a 10 dik héten volt azóta nem cigizek, és nagyon örülök. Van aki nem is nagyon akar leszokni, meg látják hogy más is szívja , úgy hogy terhes, és azt gondolják , hogy nekik is akkor lehet, szerintem erre is kéne valami törvény, mert a babának elég sokat árthat, sok oxigént elvon, meg sorolhatnám, elég sokat olvastam erről. Pedig még a cigis dobozra is rá van írva hogy árt a babának, de ez a függőség sajnos, és amúgy tényleg nagyon nehéz volt, de így utólag nagyon megéri. 29 hetes km:)
2009. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Elég sokan. Pl barátnőm is tudom, hogy napi 2-3 szálat elszív titokban. Nem mondja, de hallottam tesójától:-(

Miért mit hittél, attól, ha egy akaratgyenge embernek gyereke lesz még nem biztos, hogy erősebb lesz a jelleme és le bír mondani erről a rossz szokásról.

Sőt sokan vedelnek vagy fogyókúráznak szoptatás alatt, mint az őrültek, az sem jobb.

Én annak a híve vagyok, amit mértékkel teszel, az nem árt. 9 hós a fiam és néha megiszom egy pohár bort társaságban és nem eszem össze mindent, amit megkívánok. A mértéktelenség korszaka elmúlt. A cigi meg nem az én világom.

2009. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát nekem sem de ez téboly...
2009. aug. 14. 11:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

sajnos sokan nem tudnak,mások pedig nem is akarnak leszokni a cigiről a terhesség alatt. A 11:24-es válaszban említett népcsoport meglepően nagy százaléka nem is tudja, hogy mi ártalmas a magzatra és mi nem . Ők így is egészséges gyerekeket szülnek (amikor bent voltam a barátnőmet meglátogatni a klinikán egy éppen kint dohányzó nőt kerestek, mert már várja az orvos, hogy megcsinálja a császárt. Durva!!! Utólag a barátnőmmel egy szobába került és egy 4.2 kg-os egészséges gyereket szült)

Én több, mint 10 évig dohányoztam a terhesség előtt, és kérdés sem volt számomra, hogy a pozitív teszt után teljesen letegyem a cigarettát és még így is lelkiismeret-furdalásom van, hogy amíg nem tudtuk, hogy már terhes vagyok (6.-7. hét) elszívtam naponta 5-10 szál cigit.

Nem vagyunk egyformák! Csak remélni tudom,hogy akik nem tudják lerakni a cigit vagy piálnak terhesség alatt egészséges babát hoznak a világra (mert ő aztán tényleg nem tehet semmiről)

Mindenkinek boldog babavárást (-:

2009. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is cigisztem rendesen pár évig,amikor eldöntöttük a férjemmel hogy babát szeretnénk csak lecsökkenteni tudtam,nem birtam abba hagyni,7 honapig probálkoztunk és mikor pozitiv volt a tesztem akkor még volt a csomagban két szál cigim,két nap alatt elszivtam,és azota egy szálat a számba nem vettem,és nagyon büszke vagyok magamra.Ugy hogy ha valaki nagyon akarja megtudja csinálni.
2009. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én láttam ár fehér kismamát akinek lógott a cigi a szájából. Meg olyan babakocsit tologató kismamát ahol a baba pár hetestől nem volt több, hogy lógott a cigi a kezéből. Hát legszívesebben kivertem volna a fogát.
2009. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!