Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Holnap leszek pont...

Kismamik! Holnap leszek pont 17 hetes pocis. Okt.1-től megyek táppénzre, előtte viszont szeptember végén elmennék 3 napra busszal egy kirándulásra országon belül (csak városnézős, nem túl megerőltető. Tudtok érvet, ellenérvet, menjek, ne menjek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%

Azt nem értem, hogy miért mész táppénzre?

Ha veszélyeztett vagy és nem tudsz dolgozni október 1-től, akkor előtte pár nappal még képes vagy buszozni, gyalogolni, satöbbi?

Ha igen, akkor tudsz dolgozni is október 1-től.

Ha meg nem tudsz dolgozni, akkor buszos városnézős túrára se tudsz menni.

A választ te tudod, mi nem...

2009. aug. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ha nem megeröltetö akkor menj el nyugottan,nem árthat semmit,azért egy busszal kirándulni menni és közben lassan várost nézni nem napi 8 ora munkával jár.És a veszéjeztetett terhesek nincsenek elitélve,nekik is kell a séta.menj csak bátran,jo kikapcsolodást.
2009. aug. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Akkor leszel kb. 21 hetes, szerintem nyugodtan elmehetsz. Főleg ha országon belüli és nem megerőlető. Én 24 hetesen külföldön is voltam, hosszabb úton. Bár én sem értem, hogy került a kérdésbe az okt. 1-i táppénz (mi köze a kérdéshez?), de ha nem vagy beteg, nem vizesedik a lábad, stb. akkor nyugodtan kirándulhatsz. :)
2009. aug. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Én is úgy gondolom, ha nincs különösebb panaszod, vagy nem kell túl sűrűn wc-re menned, nyugodtan menj el. És kedves 1. "válaszoló"! Mi közöd van hozzá, hogy ki mikor megy táppénzre?! Még ha nincs is különösebb (eü.)oka, csak egyszerűen megteheti, hogy a táppénzből gazdálkodjon az ő dolga. Mondom ezt úgy, hogy én valószínűleg végig dolgozni fogok.
2009. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A 13:31-es vagyok. Én is végig dolgoztam, de csak azért, mert a m.körülményeim nagyon jók voltak. Világos, tiszta, csendes iroda, normális főnökök, jó kollégák. Ellenkező esetben én is húztam volna táppénzre! :) (nem is beszélve arról, aki veszélyes helyen dolgozik, vagy cipekedik...szóval ilyesmi miatt nehogy már elítéljük ismeretlenül!)
2009. aug. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Ha neked is hetente jönne ki a munkahelyedre a rendőrség, mert a főnökeid veszekednek, ordítoznak, koszban dolgoznál, és állandóan rád akarnák erőszakolni, hogy tanuskodja végeláthatatlan vitáiknál, akkor Te sem biztos, hogy szívesen maradnál, még ha nem is vagy veszélyeztetett terhes. Legszívesebben már holnap nem jönnék, pedig nagyon szeretem amunkám, meg a kollégákat. Otthon próbálok dolgozni. De ez mellékes. Te dolgozz ameddig csak bírsz!

Többi Kismami! Látom már, hogy nem jól fogalmaztam meg a kérdést. Bocsi!Okt.1-től már nem tudok elutazni( a főnököm máskor is ellenőrizgette, hogy aki táppénzen van,mit csinál, meg vállaltam otthoni munkát) Nem egyszerű a helyzet , ezt a kirándulást pihenésnek szántam, de szerettem volna tudni, hogy Ti utaztatok e ennyi hetes pocisan és volt e valami probléma.

Egyébként köszi az eddigi válszokat, mindenkinek boldog babavárást.

2009. aug. 14. 14:01
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

Én már semmin se csodálkozok.

Azon se, ha egy makk egészséges kismama táppénzre megy, mert mért ne...

Azon se csodálkozom, hogy ez mindenkinek természetes, sőőőt, nehogymárbeleszóljunk...

(A terhesség nem betegség, miért kell vele táppénzre menni???) De nem ez volt a kérdés, tehát:


Szóval kedves kérdező: menjél nyugodtan, ha egyébként semmi bajod és csak táppénzcsalás okán mész majd október 1-től táppénzre. (mert ezt úgy hívják...)

Ne menj, ha tényleg oka van annak, hogy október 1-től táppénzen leszel és árthatsz a magzatnak azzal, ha elmész.

2009. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Bocsi! De az ilyenek mint te, minek válaszolgatnak ezen az oldalon? Ez az oldal nem ezért van!!!!!!!!Neked meg mi bajod van?
2009. aug. 14. 14:10
 9/16 anonim ***** válasza:

Hagyd, biztos rossz napja van, és ide zúdítja! Igen, tényleg félreérthetően tetted fel a kérdést ,a táppénz vonatkozásában. Mi azt hittük, veszélyeztetett vagy, de arról van szó, hogy a főnök ellenőriztethet október 1. után. Mostmár világos!


Nekem egyik kolléganőm ment el táppénzre (ÉN KÜLDTEM EL ŐT!), mert az egyik boltunkban dolgozott és a főnökünk nem engedte leülni! Nem volt a boltban 1 szék se! (direkt).


Ő veszélyeztetett volt, és feküdnie kellett volna. De aranyos volt, mert mondta, ha kap 1 széket és néha leülhet, akkor marad. Főnökünk nem ment bele. Én pedig (mint helyettes) mondtam, h inkább menjen el táppénzre, a baba fontosabb!


De mivel a kérdés nem ez volt, így ismét azt mondom: UTAZZ, és élvezd ki! :) (13:32-es ismét).

2009. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

14.04 vagyok, a kommentedet csak utólag olvastam. Akkor a válasz egyszerű: nem vagy veszélyeztetett, tehát menj nyugodtan. Nem vagy beteg. Én 7 hónaposan 4 napos római városnézésen voltam.


Nincs rossz napom, de attól lehet véleményem. Ez egy ilyen oldal... Ha kérdezel, válaszolnak az emberek, aztán néha nem tetszik a válasz.

2009. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!