Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérhetem, hogy szabadságomat...

Kérhetem, hogy szabadságomat egy összegben fizesse meg a munkáltatóm a két GYED ellátás között?

Figyelt kérdés
Közalkalmazott vagyok,, s mikor lejár a lányom után a gyedem, 2 hónap múlva születik a másik csöppségünk,Viszont van 72 nap szabim.Kérhetem tehát egy összegben?
2012. nov. 18. 13:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Egy részét fizetheti ki csak.

Miért nem veszel ki szabit a két gyerek között, és ha marad, a második után annyival több lesz a szabid.

2012. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
szerintem ha 6 évig folyamatosan nem dolgozol, nem jársz be a munkahelyedre, akkor ehhez jogod van, de a munkáltatódnak meg joga van ahhoz, hogy azt mondja erre, oké, ez a nő még azt a minimális pár napot se akarja ledolgozni, amit illene 2 db 3 éves passzivitás között, akkor inkább elbocsájtom és keresek helyette másikat. Millió munkanélküli van, tart egy többszörös szűrőjű felvételi tesztet, jelentkeznek 300-an vagy akár 1000-en is, és az 1000-ből csak talál 1-et,aki képes lesz helyettesíteni. Vagy ha nem talál, szétosztja a feladatkörödet a meglevő kollégák között, kinek-kinek az értelmi szintje és a képességei szerint.
2012. nov. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
, téged meg kirúg(szebb, szalonképesebb szóval elbocsájt)
2012. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

Én legalábbis ha észlelném, hogy pár nap van, és te ezt a pár napot se akarod ledolgozni(feltételezem irodai munkás vagy, és nem az Ózdi kohászaton ütöd a vasat 80 fokban egy 30 kg-s kalapáccsal), úgy kirúgnálak(még az is lehet, hogy egy fegyelmivel megspékelve) mint a pinty!


Ha pedig a munkaköröd betöltésére azonnal szükség van,addig felvennék bárkit, és max. ha ő se válik be,akkor addig jó,amíg nincs más, utána meg csinálnék egy ország-világra szóló hatalmas médiakampányt az összes nagyobb újságban, hogy munkaerőt keresek, ilyen követelményeknek kell megfelelni, szűrnék, és felvenném a legmagasabban kvalifikált, legnagyobb tapasztalattal rendelkező csúcszsenit.

2012. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
akit meg felvettem ideiglenesbe,azt meg beraknám valamire,amit el tud látni(ha mást nem padlót mosni,vécét pucolni biztos tud), vagy úgy kirúgnám, hogy a lába se éri a földet...
2012. nov. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

67% csak 2 dolgot ne felejts el. 1. nem rúghatnád ki, mert felmondási védelem alatt áll, és 2. nem biztos, hogy a munkáltatónak érdeke, hogy 20 napra visszaálljon dolgozni!

Nálunk pl. folyamatos a fejlesztés, az új rendszerek betanulása alaphangon 1-2 hét, mire beletanul, megy szülni. Nekem munkáltatóként az az érdekem, hogy mihamarabb megkezdődjön a tényleges munka, nem az, hogy 10 nap munka után újabb 2 hét betanulás kezdődjön.

Arról nem is beszélve, hogy ha a helyettesét is megtartja, (nyilván nem fogja egy hónapra kitenni, hülye lenne) akkor ugyanazért a munkáért duplapénzt ad ki.


Nem kell ennyire sarkítani, én pl. munkáltatóként nem vennék vissza tényleges munkára egy 8 hónapos terhest, mert tudom, hogy záros határidőn belül úgyis elmegy, inkább fizetnék neki pár nap szabit (amit így is úgy is meg kell fizetnem, csak az ideje változik, hogy mikor), és dolgoznék tovább azzal, aki két éve a helyén van.

2012. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

67% te milyen hülyeségeket írsz...


Nem rúghatod ki, mert rendes felmondással nem bocsátható el, a lehetséges okokat meg nem tudod alátámasztani, amivel mégis elküldhetnéd...


A legnagyobb baromságod:

" Én legalábbis ha észlelném, hogy pár nap van, és te ezt a pár napot se akarod ledolgozni(feltételezem irodai munkás vagy, és nem az Ózdi kohászaton ütöd a vasat 80 fokban egy 30 kg-s kalapáccsal), úgy kirúgnálak(még az is lehet, hogy egy fegyelmivel megspékelve) mint a pinty! "


És miért adnál neki fegyelmit??? Mert 7 hónapos terhesen nem áll vissza a munkába? Adj neki, körberöhög az egész világ, de a Munkaügyi Bíróság biztosan. Csak hogy tudd, a felhalmozott szabadságok felét lehet pénzben megváltani, a többit a tényleges munkába állás ELŐTT KI KELL ADNI! Vagyis semmiképpen nem kezdhet dolgozni, még ha akarna sem. Ha meg volt 40 nap szabija, akkor mire ténylegesen dolgozni kezdhetne, már meg is szült....


JAvaslom a fröcsögés helyett válaszd a gondolkodást..

2012. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Ja, és még valami, kedves 67%: az Ózdi Kohóban nem dolgoznak közalkalmazottak. Talán olvasni sem ártana.
2012. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
Én sem értek egyet 67%-sal de ha akarja megoldja a kirúgást a munkáltató.
2012. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kérheted, de nem fogjak kifizetni.
2012. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!